Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 sierpień

Kajakarze ZKS "Olimpia" z medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów

Kajakarze ZKS "Olimpia" z medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów

Podczas gdy seniorzy walczą o medale w Rio de Janeiro, juniorzy i juniorzy młodsi też stanęli do olimpijskiej rywalizacji, która odbyła się w miniony weekend na terenie Wielkopolski.

W Poznaniu na pięknym torze regatowym Malta, którego mogą pozazdrościć nawet w Rio, pojawiło się aż 460 kajakarek i kajakarzy z 58 klubów. Jak dużym wyzwaniem jest taka impreza, świadczy to, że w ciągu trzech dni odbyło się 146 wyścigów na dystansach od 200 metrów do 5 kilometrów. Jeśli na starcie staje tylu zawodników, to o poziom sportowy i emocje można być spokojnym. I rzeczywiście rywalizacja była godna igrzysk. 

W pierwszym dniu mistrzostw elbląskie juniorki w składzie: Marcelina Kreczman, Magdalena Wieliki, Karolina Rowińska oraz Monika Mantaj wywalczyły brązowy medal na dystansie 500 m, uzyskując czas 1:46:644. Nasze kajakarki stanęły również na podium w ostatnim dniu zawodów w kategorii K-2 na dystansie 5000 m. Marcelina Kreczman i Magdalena Wieliki wywalczyły drugi brązowy medal. Dystans 1000 m Marcelina Kreczman i Marta Witkowska ukończyły na czwartej pozycji. Również na czwartym miejscu dystans 5000 m ukończyła Marta Witkowska.
Junior młodszy Jakub Żukowski wywalczył brązowy medal na dystansie 500 m, a dystans 1000 m ukończył na czwartym miejscu. Jakub zakwalifikował się na specjalistyczne badania wydolnościowe w Instytucie Sportu. Zarówno wyniki sportowe, jak i wyniki badań otwierają zawodnikowi udział w Nadziejach Olimpijskich w Szeged (Węgry) pod koniec września.
Kanadyjkarz Józef Głuch zakwalifikował się do finału B na dystansie 1000 m i ukończył wyścig na trzeciej pozycji. Na dystansie 500 m Józef w finale A zajął 7. miejsce. Starszy klubowy kanadyjkarz Wiktor Zaręba zajął 9. miejsce w finale A na dystansie 500 m.
Agnieszka Banaś, trener