Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 sierpień

Twierdza Elbląg! (Wideo)

Twierdza Elbląg! (Wideo)

Od 32 spotkań Olimpia Elbląg jest niepokonana na własnym stadionie. Odra Opole nigdy nie wygrała w Elblągu. Twierdza Agrykola! Passo trwaj!

Olimpia Elbląg po raz drugi w tym sezonie powalczy o ligowe punkty przed własną publicznością. Póki co żółto-biało-niebiescy ma na swoim koncie dwa remisy. Olimpia nie przegrał z faworytami do końcowego triumfu w 2. lidze: najpierw remis z Rakowem Częstochowa, potem w Bytomiu z tamtejszą Polonią. Kibice są jednak spragnieni zwycięstw i przed meczem z Odrą Opole marzą o pierwszych trzech punktach w tym sezonie. Opolanie z kolei w pierwszej kolejce wygrali - 3:0 ze Stal Stalową Wolą, w drugiej zaś zremisowali 2:2 z Polonią Warszawa. Co ciekawe, niedzielny mecz jest dla Odry pierwszym spotkaniem wyjazdowym w sezonie 2016/2017. Początek niedzielnego pojedynku przy Agrykola o godz. 15:00.W minioną środę (10.08.16) Olimpia Elbląg rozegrał w Gniewinie na Kaszubach sparing z egzotycznym rywalem. Przeciwnikiem był czwarty zespół ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al-Nasr Dubaj. Olimpia przegrała 0:4.

— Już wcześniej otrzymaliśmy propozycję rozegranie meczu towarzyskiego i postanowiliśmy skorzystać. Była to jednak bardziej jednostka treningowa – mówił Piotr Zając - drugi trener piłkarzy Olimpii Elbląg.

Al-Nasr Dubaj to czwarta drużyna ekstraklasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Gniewinie przebywa na zgrupowaniu, gdzie przygotowuje się do walki o puchar azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jak przyznał Adam Boros (trener Olimpii) wynik spotkania nie był najważniejszy. Głównym założeniem było sprawdzenie dostępnej kadry na tle wymagającego rywala. Zawodnicy zagrali po 45 minut, co – jak twierdzi Adam Boros - nie powinno wpłynąć na formę w niedzielnym meczu z Odrą Opole Wcześniejszy brak informacji na temat sparingu był spowodowany decyzją trenerów OE.

Odra Opole to uznana marka na piłkarskiej mapie Polski. Opolanie rozegrali łącznie 22 sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej (564 mecze: 182 zwycięstwa, 159 remisów i 223 porażki), zaś 44 mecze rozegrali w europejskich pucharach. Bilans spotkań – 21 zwycięstw, 11 remisów i 12 porażek. Największym sukcesem było dojście do półfinału Pucharu Intertoto w sezonie 1963/1964 oraz start w Pucharze UEFA w sezonie 1977/78. Niebiesko-czerwoni wygrali również grupę Pucharu Intertoto w 1968 i 1969 roku. Odra Opole – podobnie jak Olimpia Elbląg – powstała w roku 1945.

Historia spotkań pomiędzy Odrą, a Olimpią
to cztery mecze: dwa razy wygrywała Odra, dwa razy Olimpia. Obie drużyny wygrywały wyłącznie na własnych boiskach. Po raz ostatni Odra Opole zagrała w Elblągu w sezonie 1983/84 i przegrali 1:0 tracąc bramkę w doliczonym czasie gry w 93 minucie.

Bilans konfrontacji:

II liga: 4M, 2Z – 0R – 2P, 6:2

1982/1983: Odra Opole – Olimpia Elbląg 3:0, Olimpia Elbląg – Odra Opole 1:0

1983/1984: Odra Opole – Olimpia Elbląg 3:0, Olimpia Elbląg – Odra Opole 1:0


OLIMPIA WZYWA KIBICÓW. MECZE W NIEDZIELĘ O 15:00!PS

Sobota, dzień przed meczem - ostatni dzwonek, aby kupić bilet na mecz Olimpia Elbląg - Odra Opole, pierwszy gwizdek o 15:00!

W sobotę bilety kupicie w NC + Elbląg w CH Ogrody Elbląg
sprzedajemy od 14:00 do 20:00

Materiał przed meczem od Telewizji Elbląskiej
Olimpia podejmuje Odrę