Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 czerwiec

Dla kogo II liga?

Dla kogo II liga?

Piłkarze Olimpii Elbląg zapewnili sobie w środę awans od II ligi. My postanowiliśmy sprawdzić, z kim żółto-biało-niebiescy będą rywalizowali w najbliższym sezonie. 

Choć to dopiero trzeci poziom rozgrywkowy, którego nie da się porównać z Ekstraklasą czy I ligą, pewne jest jedno: duża piłka wraca do Elbląga. Po dwóch latach spędzonych w piłkarskich zaświatach, Olimpia wystąpi gdzie jej miejsce, czyli w rozgrywkach centralnych.
     W sezonie 2015/16 najlepszymi drużynami II ligi zostały Stal Mielec, Znicz Pruszków i GKS Tychy. Awans do I ligi uzyskała też Wisła Puławy, która pierwotnie miała rozgrywać baraż, ale uzyskała promocję, po tym jak licencji nie otrzymał Zawisza Bydgoszcz.
     To właśnie bydgoszczanie są jednym z najbardziej atrakcyjnych rywali, z którymi przyjdzie się zmierzyć elblążanom. Oprócz Zawiszy żółto-biało-niebiescy będą rywalizowali jeszcze z tak uznanymi markami jak choćby: Polonia Warszawa, GKS Bełchatów, Odra Opole, Warta Poznań czy Polonia Bytom.
     Szykują się więc niesamowite emocje. Trener Adam Boros, krótko po meczu z Motorem zapowiedział, że w najbliższych dniach piłkarze udadzą się na urlopy. Wszystko przez przyśpieszone przygotowania do rozgrywek ligowych, które ruszą już na początku sierpnia.
     W II lidze w sezonie 2016/17 zagrają: Rozwój Katowice, Zawisza Bydgoszcz, Błękitni Stargard Szczeciński, Kotwica Kołobrzeg, Legionovia Legionowo, Olimpia Zambrów, Puszcza Niepołomice, Radomiak Radom, Raków Częstochowa, ROW Rybnik, Stal Stalowa Wola, Odra Opole, Warta Poznań, Polonia Warszawa, Siarka Tarnobrzeg, GKS Bełchatów, Polonia Bytom i oczywiście Olimpia Elbląg.