Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 październik

Rozlosowano pary barażowe

Rozlosowano pary barażowe

Mistrz III ligi lubelsko-podkarpackiej będzie ewentualnym rywalem Olimpii Elbląg w meczach barażowych o awans do II ligi. Losowanie odbyło się dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

W Warszawie rozlosowano dzisiaj pary barażowe dwumeczów o awans do II ligi. Losowanie bardzo interesowało kibiców Olimpii, która jak wiemy chce powrócić na centralny szczebel rozgrywek. Po ogłoszeniu par, okazało się, że mistrz naszej grupy trafi na rywala z grupy lubelsko-podkarpackiej. Los był więc identyczny jak w poprzednim sezonie. Warto nadmienić, że możemy być zadowoleni z faktu, że mistrz naszej grupy rozegra pierwsze spotkanie na wyjeździe, a rewanż na własnym terenie. Terminy meczów nie zostały jeszcze podane.
O komentarz do losowania poprosiliśmy trenera Adama Borosa – Myślę, że rozpatrywać to można czysto teoretycznie. Trudno przewidzieć, kto wygra zmagania w danej grupie, a tak naprawdę o tym kto awansuje zdecyduje dyspozycja zespołów w czerwcu. Trzeba pamiętać, że to koniec rozgrywek i wpływ na formę będzie miało wiele aspektów. W poprzednim sezonie mówiono, że nasza grupa jest jedną ze słabszych, a jednak Olimpia Zambrów zdołała awansować. W grupie lubelsko-podkarpackiej jest wiele znanych zespołów z drugoligową przeszłością. Jak będzie przekonamy się latem – mówił szkoleniowiec Olimpii.
Trudno przewidzieć, kto wystąpi w barażach. W grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej liderem jest nasza Olimpia, ale żółto-biało-niebiescy mają w ligowej tabeli tyle samo punktów co drugi Sokół Ostróda. Trzecią lokatę ze stratą trzech oczek zajmuje MKS Ełk, a pięć punktów do lidera z Elbląga tracą Huragan Morąg i ŁKS Łomża.
Jeszcze większy ścisk panuje w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej. Na jej czele Motor Lublin z dorobkiem 27 punktów, który rozegrał dodatkowo jeden mecz mniej od rywali. Za jego plecami Karpaty Krosno – 26 punktów, oraz dwa zespoły z Rzeszowa, Stal - 25 punktów i Resovia – 24 punkty. Rywalizacja o zwycięstwo w lidze będzie zapewne nie mniej ciekawa niż same baraże.

Pary barażowe:
1. mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej - mistrz grupy łódzko-mazowieckiej
2. mistrz grupy pomorsko-zachodniopomorskiej - mistrz grupy opolsko-śląskiej
3. mistrz grupy małopolsko-świętokrzyskiej - mistrz grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
4. mistrz grupy lubelsko-podkarpackiej - mistrz grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej


Artykuł od patrona medialnego Olimpii www.portel.pl