Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

Ruszyły przygotowania do sezonu

Ruszyły przygotowania do sezonu

W poniedziałek, 6 lipca piłkarze Olimpii spotkali się na pierwszym treningu po urlopach. Z Olimpią trenuje nowy nabytek Radosław Bukacki oraz junorzy, którym przyglądać się będzie trener Adam Boros.

W treningu udział wziął Radosław Bukacki - pozyskany z Concordii Elbląg 17-latek. Z zespołem trenowali również juniorzy: Kacper Jurewicz, Bartosz Skolimowski, Karol Kuciński, Kacper Lichołat i Michał Bartkowski. Czas pokaże czy, któryś z młodych piłkarzy zostanie na stałe włączony do szerokiej kadry seniorów.

Do drużyny dołączył Anton Kołosow, który stracił całą rundę wiosenną z powodu kontuzji. Na razie są to lekkie ćwiczenia polegające na wzmocnieniu masy mięśniowej kontuzjowanej nogi. W kolejnych tygodniach napastnik Olimpii ma zwiększać obciążenia treningowe.

Zawodnicy będą pracowali dwa razy dziennie nad wytrzymałością tlenową, kondycją i siłą. W kolejnych etapach dojdą ćwiczenia techniki oraz wprowadzane będą elementy taktyki.

Pierwszym sparingpartnerem Olimpii będzie Polonia Pasłęk. Elblążanie zmierzą się z Polonią w sobotę, 11 lipca o godz. 12:00 w Pasłęku. Pierwotnie w tym terminie Olimpia miała zagrać z Zagłębiem Sosnowiec w ramach obchodów 70-lecia istnienia klubu Olimpia. Niestety przyjaciele z Sosnowca po zmianie trenera zrezygnowali z udziału w tym przedsięwzięciu. Klubowi działacze czynią starania, aby inny, atrakcyjny rywal pojawił się w Elblągu w innym terminie.