Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 wrzesień

Zmagania grup młodzieżowych

Zmagania grup młodzieżowych

Przed nami kolejny weekend zmagań piłkarskich drużyn ZKS Olimpii Elbląg. Oprócz wyjazdowego meczu I zespołu z ŁKS Łomża ciekawie zapowiadają się inne mecze z udziałem naszych zawodników.

Juniorzy grający w CLJ jadą do Kielc, aby tam zmierzyć się z kolejnym silnym przeciwnikiem jakim jest KORONA. Po kilku porażkach i ostatnio ciekawej grze z Wisłą Kraków liczymy na zdobycz punktową.

II zespół zmierzy się z Syreną Młynary w niedzielę 28 IX o godz. 16.00 na boisku przy ul Moniuszki. Warto nadmienić, że w tej drużynie grają zawodnicy z I zespołu, którzy nie zmieścili się do meczowej 18-stki oraz wracający po kontuzji między innymi jest szansa, że zobaczymy już Daniela Barana, Kamila Piotrowskiego oraz Rafała Maciążka. W drużynie tej również grają zawodnicy z CLJ, którzy również w danej kolejce są poza 18-stką.

Liga Wojewódzka Juniora Starszego to ciekawy eksperyment, w którym grają zawodnicy o 3 lata młodsi z rocznika 1999 pod wodzą Jacka Sadowskiego i całkiem nieźle sobie radzą w tych rozgrywkach. W sobotę o godz. 14.00 zmierzą się ze starszymi kolegami z Ornety. Mecz odbędzie się przy ul. Skrzydlatej.

Liga Wojewódzka Juniora Młodszego to przepustka do Makroregionalnej Ligi. Dwa najlepsze zespoły po rundzie jesiennej z każdego Województwa będą grać między sobą o tytuł Mistrza Polski. Rywalizacja jest bardzo ciekawa, a o możliwość gry walczą co najmniej 4 zespoły. Wśród nich nasz z rocznika 1998 pod okiem Janusza Buczkowskiego, a najbliższy mecz, który odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 na Skrzydlatej należy do bardzo ważnych, a rywalem jest miejscowa Concordia, która również ma apetyt na sukces w tej kategorii wiekowej zwłaszcza, że w minionym sezonie zajęli 3 miejsce w Polsce. Liczymy na dobry mecz i zwycięstwo lepszych (oczywiście tylko ZKS). Kibiców, którzy nie pojadą do Łomży zapraszamy na to spotkanie.

W Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy w sobotę na wyjeździe będziemy rywalizować z Don Bosco Ostróda. W tej kategorii wiekowej brakuje szczęścia, aby mecze kończyły się w pełni po naszej myśli. Liczymy, że starania trenera Arkadiusza Ziółkowskiego będą przynosić lepsze wyniki sportowe. Rywalizacja tu odbywa się systemem szkockim.

 

W Lidze Trampkarza Młodszego mamy 2 drużyny jedną właściwą wiekowo rocznik 2001 pod wodzą Adama Albertowicza, który powinien powalczyć o wyższe cele, a najbliższy mecz w niedzielę o godz.10.00 na Skrzydlatej z Concordią potwierdzi te aspiracje oraz drugi zespół młodszy z rocznika 2002, której trenerem są Piotr Zając i Michał Ratajczyk. Zagrają oni w sobotę z tamtejszą Zatoką. Tu również każdy ze sobą zagra cztery razy.

Dalsza część prezentacji drużyn młodzieżowych już niebawem.