Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 luty

SPARING Z LIGOWYM ZNAJOMYM

SPARING Z LIGOWYM ZNAJOMYM

Po ostatnim wysoko wygranym sparingu przeciwko Gedani Gdańsk piłkarze Olimpii staną przed dużo poważniejszym wyzwaniem. Jutro (09.02) na boisku przy ulicy Skrzydlatej zobaczymy zajmujący dziesiąte miejsce w tabeli 2. ligi Gryf Wejherowo.

Nareszcie trener Adam Nocoń ma podstawy do tego by być zadowolonym z osiągnięć drużyny, choć jak sam zauważa, jest jeszcze dużo do poprawy, a okres przygotowawczy jeszcze trwa.

Jednym z największych problemów, z którymi borykał się zespół była dziurawa defensywa. Jak pokazują ostatnie dwa sparingi coś zaczęło się dziać ku poprawie. Poprzednie dwa test-mecze zakończyły się kolejno wynikami 2:0 oraz 4:0.

Do tej pory bilans bramkowy w sparingach Żółto-biało-niebieskich wynosi 16:5 i na pięć rozegranych spotkań Olimpijczycy przegrali tylko jedno z nich, różnicą jednej bramki. To z pewnością może pozytywnie budować morale w szatni, a takowe mogą tylko i wyłącznie pomóc w walce o odbicie się od dna tabeli.

Ostatni mecz pomiędzy Olimpią a Gryfem zakończył się wygraną naszego zespołu, a do sieci dwa razy trafiał Jakub Bojas, zdobywając kapitalną bramkę z przewrotki, którą możecie zobaczyć TUTAJ.

Do Elbląga najprawdopodobniej przyjedzie bardzo dobrze znany kibicom z Agrykola 8 pomocnik Łukasz Pietroń, który występował w naszej drużynie przez pięć sezonów.

Początek spotkania z Gryfem Wejherowo, w sobotę 09.02.2019 r. o godzinie 12:00 przy ul. Skrzydlatej. 

 

 

Zimowe sparingi Olimpii Elbląg:
    

19 stycznia: wygrana 7:2 ze Zniczem Biała Piska (gr. pierwsza III ligi) w Mrągowie

26 stycznia: przegrana 2:1 z Bruk – Bet Termalica Nieciecza (I liga) we Władysławowie

30 stycznia: wygrana 2:1 z Wierzycą Pelplin (gr. druga III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

2 lutego: wygrana 2:0 z Bałtykiem Gdynia (gr. druga III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

6 lutego: wygrana 4:0 z Gedanią Gdańsk (gr. pomorska IV ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, godz. 16:00

9 lutego: Gryf Wejherowo (II liga) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, godz. 12:00

16 lutego: Huragan Morąg (gr. pierwsza III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, godz. 12:00

23 lutego: Sokół Ostróda (gr. pierwsza III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, godz. 12:00