Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 styczeń

WRACAMY DO GRY!

WRACAMY DO GRY!

Najwyższa pora przełamać fatalną serię. Zawodnicy wrócili z urlopów i wczoraj (w poniedziałek 07.01.2019 r. - przyp. red.) rozpoczęliśmy przygotowania do rundy rewanżowej.

- Nie wyobrażam sobie innej opcji niż utrzymanie Olimpii w II lidze – mówił na pierwszym treningu po zimowej przerwie Michał Ressel, pomocnik żółto-biało-niebieskich. Wczoraj (7 stycznia) Olimpijczycy zaczęli przygotowania do rundy wiosennej. Zobacz zdjęcia z pierwszego treningu.


Wydostać się ze strefy spadkowej – to jest zadanie dla żółto-biało-niebieskich na najbliższe pięć miesięcy. Liga zaczyna się w pierwszy weekend marca, kończy się w połowie maja.


- Utrzymanie się jest celem nadrzędnym. Nie wyobrażam sobie innej opcji niż to, że Olimpia się utrzyma w II lidze. Będziemy o to walczyć do ostatniej kolejki i miejmy nadzieję, że się nam uda – zadeklarował Michał Ressel, pomocnik Olimpii Elbląg na pierwszym treningu żółto – biało – niebieskich.


W poniedziałkowe popołudnie na boisku przy ul. Skrzydlatej, Olimpijczycy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej obecnego sezonu. Do treningów wrócili piłkarze kontuzjowani w rundzie jesiennej, na boisku pojawili się też zawodnicy testowani, którzy mają pomóc żółto-biało-niebieskim w utrzymaniu się w II lidze.


- Co do transferów, to jeszcze za wcześnie by o tym mówić. Przyjechali zawodnicy na testy, kolejni będą przyjeżdżać, ale jeszcze nie wiadomo kto zostanie. Nie ulega wątpliwości, że po nieudanej rundzie jakieś zmiany muszą być. Pierwszych decyzji dotyczących transferów można się spodziewać najwcześniej w przyszłym tygodniu– mówił Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.


Ruchy transferowe przy Agrykoli dopiero się zaczną. Na razie klub zdecydował się pożegnać z Eduardo, który podczas rundy jesiennej nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszym składzie.
    

Olimpia do "wiosny” będzie się przygotowywała na własnych obiektach, dziś zostaną (8 stycznia) przeprowadzone badania wydolnościowe. Żółto-biało-niebiescy w trakcie przygotowań rozegrają osiem sparingów. Z wyjątkiem meczu z Bruk – Betem Termalica Niecieczą (26 stycznia) reszta sparingów odbędzie się w Elblągu. Piłkarze w rytm meczowy wejdą już 19 stycznia, kiedy to rywalem elbląskiej drużyny będzie trzecioligowy Znicz Biała Piska.


Ostatnio zimę w strefie spadkowej Olimpia spędziła w sezonie 2012/13. Była to jednak dość nietypowa sytuacja, bo w wyniku łączenia dwóch grup II ligi w jedną spadało aż dziesięć zespołów. Tamtą zimę Olimpia spędziła na 11. miejscu z pięcioma punktami straty do zajmującej 8. (pierwsze bezpieczne) miejsce Stali Rzeszów. Olimpijczycy tamten sezon zakończyli na 9. miejscu (do utrzymania zabrakło punktu) i dwa lata spędzili w III lidze.


Jeszcze gorzej było w sezonie 2011/12. W przerwie zimowej Olimpia zajmowała ostatnie, 18. miejsce w I lidze, ze stratą 8 punktów do 14. Wisły Płock. Po zakończeniu sezonu okazało się, że do utrzymania wystarczyło zająć 15. miejsce (Ruch Radzionków się wycofał), ale Olimpia ten sezon zakończyła na 18. miejscu. Do szczęśliwej 15. pozycji brakowało aż 14 punktów.

Najwyższa pora przełamać fatalną serię.

- Musimy być dobrze przygotowani do rundy wiosennej. Dla tego klubu i naszych kibiców sytuacja, kiedy Olimpia jest na ostatnim miejscu w tabeli nie jest komfortowa. Zdajemy sobie sprawę, że walka o utrzymanie będzie ciężka.  – mówił Adam Nocoń.
     


    

Sparingi Olimpii Elbląg:

19 stycznia: Znicz Biała Piska (gr. pierwsza III ligi) - mecz rozegramy w Mrągowie

26 stycznia: Bruk – Bet Termalica Nieciecza (I liga) - mecz rozegramy we Władysławowie

30 stycznia: Wierzyca Pelplin (gr. druga III ligi) - boisko przy ul. Skrzydlatej

2 lutego: Bałtyk Gdynia (gr. druga III ligi)  - boisko przy ul. Skrzydlatej

6 lutego: Gedania Gdańsk (gr. pomorska IV ligi) - boisko przy ul. Skrzydlatej

9 lutego: Gryf Wejherowo (II liga) - boisko przy ul. Skrzydlatej

16 lutego: Huragan Morąg (gr. pierwsza III ligi) - boisko przy ul. Skrzydlatej

23 lutego: Sokół Ostróda (gr. pierwsza III ligi) - boisko przy ul. Skrzydlatej