Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 styczeń

OLIMPIA W FINAŁACH ROZGRYWEK HALOWYCH

OLIMPIA W FINAŁACH ROZGRYWEK HALOWYCH

Przed Olimpią finały halowych rozgrywek młodzika i orlika. Po przerwie świątecznej do gry wracają grupy młodzieżowe Olimpii Elbląg. W weekend (5-6 stycznia) odbędą się finałowe, halowe turnieje organizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Dwa finały zostaną rozegrane w niedzielę (6 stycznia) w Elblągu w hali MOS przy ul. Kościuszki.

 

 

Zawody odbędą się w kategoriach młodzików i orlików. Łącznie zostaną rozegrane cztery turnieje, w których wystąpią trzy drużyny Olimpii. W piątek (5 stycznia) orlicy młodsi (rocz. 2009) zagrają w Węgorzewie, dzień później młodzicy starsi (rocz. 2006) i młodsi (rocz. 2007). Jedynie orlicy starsi (rocz. 2008) nie zakwalifikowali się do finału.

Orlik młodszy (2009)

Olimpia Elbląg rywazlizować będzie z Polonią Lidzbark Warmiński, Vęgorią Węgorzewo, Roną 03 Ełk, Constart Lubawa oraz ze Stomilem Olsztyn. Trenerami chłopców z rocznika 2009 są Maciej Rogowski i Tomasz Gapski. Drogą do finałów - dla wszystkich drużyn - były trzy poprzedzające turnieje, kolejno: eliminacyjny, ćwierćfinałowy i półfinałowy. Olimpia w każdym etapie zajmowała pierwsze miejsce.

- Moi podopieczni w dotychczasowych turniejach prezentowali się bardzo dobrze. We wszystkich wcześniejszych zawodach awanse uzyskaliśmy jako zwycięzcy grup. Wynik sportowy, a w szczególności zwycięstwa zawsze mobilizują, dodają skrzydeł, chociaż na tym etapie rozwoju piłkarskiego wynik nie jest najważniejszy. Jednak, budując mentalność zwycięzców, chcemy w Węgorzewie wygrać każdy mecz. - poinformował trener Olimpii, Maciej Rogowski.

Żółto-biało-niebieskich czeka blisko 200 km podróż do ok. 12 tysięcznego Węgorzewa. Turniej odbędzie się w sobotę 5 stycznia, start zaplanowano na godzinę 10.

Młodzik młodszy (2007)

Drużyna trenowana przez trenera Adama Albertowicza do finału awansowała wygrywając półfinał wyprzedzając m.in. drugą Concordię Elbląg. Wcześniej, zarówno w ćwierćfinale jak i w eliminacjach z pierwszego miejsca awans uzyskiwały Słoniki, zaś Żółto-biało-niebiescy zajmowali drugą lokatę. Oprócz dwóch wspomnianych elbląskich drużyn w finale zagrają Rominta Gołdap, Mini Soccer Academy Mrągowo, Żuri Olsztyn i Motor Lubawa.
Gospodarzem turnieju finałowego będzie Olimpia Elbląga. Zawody odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Młodzicy rywalizację zaczną od godziny 14.. Rozrywki w tej kategorii wiekowej są jednocześnie eliminacjami do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN, które w lutym odbędą się w Warszawie, zatem oprócz prestiżu i tytułu najlepszej drużyny w województwie, są furtką do ogólnopolskich zawodów.

Młodzik starszy (2006)

Olimpia Elbląg będzie także organizatorem finałowego turnieju w kat. młodzik starszy (hala MOS, start od 9:30). Do naszego miasta przyjedzie DKS Dobre Miasto, Constract Lubawa, Motor Lubawa, Żuri Olsztyn i Rona 03 II Ełk. Trenerem Żółto-biało-niebieskich jest Sebastian Cierlicki. Olimpia we wszystkich wcześniejszych fazach turniejowych wygrywała swoją grupę. W międzyczasie młodzicy wygrali także międzynarodowy turniej Legia Bart-Cup (więcej: tutaj).

Podobnie jak w kategorii Młodzik młodszy rozgrywki są eliminacjami do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN.

Wszystkie zawody rozgrywane będą systemem każdy z każdy. Mecz składać się będzie z jednej, dwunastominutowej połowy (1 x 12 minut).