Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

20 wrzesień

Nasze REZERWY w Kętrzynie

Nasze REZERWY w Kętrzynie

Dwa ligowe zwycięstwa z rzędu niezmierni cieszy kibiców czwartoligowych rezerw Olimpii Elbląg. Najpierw wygrana z Unią Susz, potem z Zatoką Braniewo. Oba zwycięskie mecz odbyły się przy Agrykola 8. Czas na pierwszą wygraną na wyjeździe. W sobotę Olimpia II Elbląg zagra w Kętrzynie z Granicą.

Granica posiada atut własnego, specyficznego boiska. W Kętrzynie gra się na murawie o sztucznej nawierzchni, jednak uważam, że jest to zespół, z którym można powalczyć o 3 punkty - powiedział trener Olimpii II, Szymon Waga.

            Granica w ligowej tabeli jest wyżej niż Olimpia II. Obecnie zajmuje 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 12. punktów. Olimpia jest na miejscu 10. i zdobyła dotychczas 8 punktów. - Drużyna z Kętrzyna póki co miała łatwy harmonogram gier, a my - po dwóch zwycięstwach z rzędu - możemy sobie pozwolić na trochę swobodniejszą grę na wyjeździe i będziemy grali o pełną pulę - dodał trener Olimpii.

            Olimpia w ostatnim czasie grała bardzo często. W niedzielę 9 września odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe z Unią Susz 3:1. W środę 12 września, w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, Olimpia II przegrała minimalnie z GKS-em Wikielec 1:0. Bramkę strzelił - znany z Ekstraklasy - Remigiusz Sobociński (202 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce). W minioną niedzielę 16 września Olimpia potrzymała ligową passę, wygrywając po strzelonej bramce w ostatnich sekundach spotkania z Zatoką Braniewo.

            Mecz z Kętrzynem będzie piątym wyjazdowym w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy czekają na pierwszy komplet punktów poza domem, bo póki co, z boisk przeciwnika, Olimpia zdobyła 2 punkty.. W mikrocyklu treningowym przed meczem z Granicą, Olimpia II zagrała mecz sparingowy z drugoligową Olimpią. Wynik spotkania to zwycięstwo podopiecznych trenera Borosa 7:0. Po meczu trener Olimpii II, Szymon Waga skomentował test-mecz krótko: - Dużo pracy przed nami.

            Najbliższy przeciwnik Olimpii II to doświadczony czwartoligowiec. Przed sezonem nie przeszedł kadrowej rewolucji. Z klubu odszedł Tomasz Bobrowski (Victoria Bartoszyce), dołączyli zaś Krzysztof Łokietek (MKS Korsze), Damian Mazurowski (Mamry Giżycko), Aleksander Emalianov (Mrągowia Mrągowo) oraz Wojciech Szmyd (Jurand Barciany). Ten ostatni jeszcze do 28 kwietnia przebywał w służbie przygotowawczej Wojska Polska.

 

            Granica Kętrzyn - Olimpia II Elbląg w sobotę, 22 września, godz. 16:30