Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 sierpień

OLIMPIJSKA MŁODZIEŻ

Od 2 tygodni rozpoczeła się rywalizacja młodzeżowa na  arenie ogólnopolskiej oraz WMZPN. Spójżmy co sie wydażyło w te dni.

II ZESPÓŁ rocznik 2000/2001

Remis z WIKIELCEM 0-0 po walce i wielkim zaangażowaniu. Zobaczcie skrót meczu:

CLJ U-17 roczniki 2002/2003

Pełen napięcia, niczym filmowy dreszczowiec oglądali kibice dopingujący juniorów Olimpii w kategorii u-17. Centralna Liga Juniorów zadebiutowała w Elblągu i zakończyła się szczęśliwym zakończeniem z trzema punktami dla żółto-biało-niebieskich.

W ramach drugiej kolejki CLJ u-17 Olimpia zmierzyła się z MOSP Białystok. W lepszych nastrojach do spotkania przystąpiła młodzież z Elbląga, która w pierwszym meczu zremisowała z inną drużyną z Białegostoku - Jagiellonią. Remis o tyle cenny, bo zdobyty na terenie aktualnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. MOSP w inauguracyjnym spotkaniu musiał uznać wyższość juniorów Legii w meczu w Warszawie (Legia wygrała 5:0).

- Ciężko wskazać faworyta. Analizowaliśmy mecz MOSP z Legią i wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Drużyna z Białegostoku miała swoje okazje, ale wiemy jak zniwelować atuty przeciwnika - powiedział przed meczem II trener Olimpii, Kamil Syroka.

Spotkanie zaczęło się od ataków żółto-biało-niebieskich. Przewaga została udokumentowana już w początkowej fazie gry i to dwukrotnie. W 4 minucie bramkę na 1:0 strzelił Paweł Kazimierowski, trzy minuty później prowadzenie podwyższył Bartosz Mączkowski. Gdy wydawało się, że Olimpia będzie kontrolować przebieg spotkania, w 14 minucie za niesportowe zachowanie, faul bez piłki, Maciej Jarguz został ukarany czerwoną kartką. MOSP zyskał przewagę personalną, co próbował wykorzystać w kolejnych minutach. Olimpia cofnięta, grająca jednak mądrze taktycznie, nastawiła się na kontrataki. 29 minucie po szybko przeprowadzonej kontrze na listę strzelców ponownie wpisał się Bartosz Mączkowski. Do przerwy Olimpia prowadziła 3:0.

Druga połowa była w pełni kontrolowana przez Olimpię. Ataki MOSP były kończone w bezpiecznych odległościach od bramki. Sytuacjami, które powinny zakończyć się golami miała Olimpia, ale nie skutecznością wykazali się Hawryszko i Pohlid. Dopiero 74 minucie MOSP oddał strzał na bramkę żółto-biało-niebieskich, ale Teofil Wezel nie miał żadnych problemów ze skuteczną interwencja. Najlepszą okazję na strzelenie bramki MOSP miał w 77 minucie. Dobry strzał z rzutu wolnego Kamila Gryko koniuszkami palców wybronił jednak Wezel. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Olimpii 3:0. Podopieczni trenera Karola Przybyły po dwóch meczach zgromadzili 4 punkty.

W trzeciej kolejce Olimpia zagra w Łodzi z AKS SMS Łódź. Kolejne spotkanie juniorów na własnym stadionie 8 września z ŁKS-em Łódź.

Olimpia: Teofil Wezel - Łukasz Sarnowski, Mateusz Grędzicki, Kamil Biel, Marcin Choma (73’ Maksymilian Kukałowicz), Maciej Jarguz, Paweł Mazurek, Bartosz Mączkowski (49’ Mateusz Siwko), Oskar Kottlenga (38’ Mateusz Pohlid), Szymon Rogowski (78’ Filip Zieliński), Paweł Kazimierowski (55’ Patryk Hawryszko)

EKSTRAKLASA JUNIORA MŁODSZEGO roczniki 2002/2003

Olimpia II Elbląg to nie tylko drużyna występująca w czwartoligowych rozgrywkach, ale także drugi zespół juniorów młodszych grający w lidze wojewódzkiej w tzw. Ekstraklasie. Dzisiaj na stadionie przy ul. Moniuszki zmierzyli się z liderem Naki Olsztyn.

Faworytem spotkania była drużyna gości, która po dwóch kolejkach miała na koncie 6 punktów po wygranych 4:0 z Jeziorakiem Iława oraz 9:1 z Warmią Olsztyn. Olimpia w pierwszej kolejce musiała uznać wyższość UKS Rony 03 Ełk przegrywając 5:0, ale rehabilitacja przyszła w drugim ligowym meczu gdzie zwyciężono z GZPN Omulew Wielbark 3:0.

Przez większość meczu Naki Olsztyn sprawiało lepsze wrażenia i konstruowała groźniejsze sytuacje. Drużyna gości potwierdziła przewagę dwoma bramki, obie autorstwa Jakuba Mysiora. Pewna wygrana drużyny gości umocniła ich na fotelu lidera ligi wojewódzkiej.

W następnej kolejce Olimpia II zagra w Olsztynie z Warmią, kolejny mecz domowy podopieczni trenera Obrębskiego rozegrają 8 września z Jeziorakiem Iława.

Olimpia II - Naki Olsztyn 0:2

Olimpia II Elbląg: Wojciech Prokop - Jakub Szpakowski, Patryk Baranowski, Kacper Filipczyk, Marcin Czernis, Kacper Izba, Patryk Hawryszko, Piotr Pluciński, Mateusz Siwko, Jakub Branecki, Jakub Apanowicz

ponadto zagrali: Maksymilian Kukałowicz, Konrad Łabecki, Mateusz Kowzan, Jakub Sowizdrzał,

EKSTRAKLASA TRAMPKARZA rocznik 2004/2005

Rywalem olimpijczyków również była drużyna NAKI OLSZTYN. Mecz bardzo był ciekawy i szybki. Goście prowadzili już 0-2, ale mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Olimpii.

Bramki strzelili: Filip REDESIUK oraz Mateusz WIŚNIEWSKI po dwie

I LIGA TRAMPKARZA roczniki 2004/2005

Zespoł głownie składający się z zawodników rocznika 2005 pojechał do Ostródy, gdzie pewnie wygrał rywalizację ze SOKOŁEM OSTRÓDA, aż 9-0.

Strzelcami bramek są: SZOPIŃSKI, SOKÓŁ (3), PRYCZKOWSKI (2), LESZCZYŃSKI (2), KASPRZYKOWSKI