Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 lipiec

Wzmocnie sztabu

Wzmocnie sztabu

Od początku trwającego okienka transferowego dużo się dzieje w Olimpii. Klub nie będzie już reprezentować pewna grupa piłkarzy, drużyna wzmacniania jest kolejnymi graczami, są także zmiany w sztabie szkoleniowym Olimpii. Po poznaniu nowego asystenta, klub przedstawia nowego fizjoterapute.

Kilka dni temu pisaliśmy już o zmianach w sztabie szkoleniowym - tutaj - gdzie informowaliśmy również o wygaśnięciu umowy z dotychczasową masażystką Elżbietą Sowińską, której obowiązki przejmuje Krzysztof Garczarczyk. - Proszę pamiętać, że masowanie to tylko element mojej pracy. Z zawodu jestem fizjoterapeutą i w Olimpii, przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, będę odpowiedzialny za regenerację piłkarzy oraz za ograniczenie wystąpienia kontuzji powstały w skutek mikourazów - poinformował nowy fizjoterpeuta żółto-biało-niebieskich.

Bagaż doświadczeń zawodowych Krzysztofa Garczarczyka (ur. 29 sierpnia 1994 r. w Tarnowskich Górach) jest imponujący, mimo stosunkowo niedawnego zdobycia egzaminu dyplomowego uprawniającego do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Garczarczyk jest znany elbląskim kibicom sportu. Przez ostatnie dwa lata pracował w EKS-ie Start Elbląg gdzie dbał o zdrowie i odpowiednie przygotowanie zawodniczek do jednostek treningowych oraz meczów. Praca fizjoterapeuty przyczyniła się do sukcesów elbląskiego Starty: III miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2016/17 oraz IV miejsce w 2017/18.

Krzysztof Garczarczyk przez większą część kariery zawodowej był związany z żeńskimi drużynami piłki ręcznej. Przed pracą w Starcie, pracował w KPR Ruch Chorzów oraz SPR Olkusz. Nowy fizjoterapeuta Olimpii Elblągi posiada w swoim CV także pracę z drużynami piłki nożnej. Pracował w rezerwach Ruchu Chorzów S.A., a także w klubie futsalu - Celarex Chorzów.

Zawodowy sport wiąże się z ogromnym obciążeniem dla organizmu, który zmniejsza jego wytrzymałość oraz siłę. Garczarczyk będzie odpowiedzialny, aby jak najszybciej doprowadzić organizmy piłkarzy do odpowiedniego stanu gotowości oraz zniwelować powstałe mikrourazy. Klub będzie korzystał z urządzeń związanych z działaniem niskich temperatur, dzięki czemu m.in. zostanie przyspieszona wymiana przemiany materii powstałych w skutek intensywnego treningu. Podczas zabiegu zostaje zwiększone wydzielanie hormonów m.in. testosteronu, które także mają wpływ na zwiększenie wydolności i regeneracji. Garczarczyk dzięki odpowiedniemu sprzętowi poprawi także krążenie zawodników oraz złagodzi bóle mięśni po wysokim wysiłku.