Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

23 maj

Turniej - Żak 2009

Turniej - Żak 2009

21 maja młodzi zawodnicy Olimpii rocznik 2009, rozegrali kolejny turniej w ramach ligi żaków. Tym razem gościliśmy na orliku w Gronowie Górnym, gdzie swoje mecze rozgrywa Elbląska Szkółka Piłkarska.

Jako, że w rozgrywkach ligi żaków rocznik 2009 wystawia dwie drużyny, wiedzieliśmy, że data tej kolejki jest bardzo niefortunna. Tego dnia wielu chłopców nie mogło zagrać, gdyż mieli swoje obowiązki związane z przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej.

Ci, którym termin jednak pozwolił, stanęli na wysokości zadania, a nie było ono łatwe. Każdy z zawodników grający w Olimpii II rozegrał średnio 60 minut, a Olimpii I aż 72 minuty czystej gry! Grając z pełnym zaangażowaniem, to naprawdę duży wysiłek. Do tego boisko, które było bardzo krótkie, za to szerokie, wymuszało dużo gry 1x1. Wszyscy spisali się świetnie. Brawo!

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Olek Stolarski i Franek Śluzek za poświecenie i nie opuszczenie drużyny, mimo bólu kostki czy ręki (dodatkowo jeszcze Franek za strzelenie bramki, a przecież jest bramkarzem:)), Franek Ujazda za świetną grę w obronie i Marcel Klimowski za najładniejszą bramkę kolejki (z pierwszej piłki z kilkudziesięciu metrów).

Choć wynik to sprawa wręcz trzeciorzędna, to należy wspomnieć, że zawodnicy Olimpii II wygrali z rówieśnikami z Concordii 3-1 i nieznacznie przegrali po wyrównanym pojedynku z ESP 1-2. Olimpia I natomiast przedłużyła serię meczy bez porażki do 12, wygrywając z Concordią 3-1 i remisując z ESP 2-2.


Skład Olimpii:
Mateusz Deptuła, Kuba Zieliński, Nikodem Michalski, Marcel Klimowski, Franek Ujazda, Kacper Rakoczy, Franek Śluzek.
Igor Piotrowski, Olivier Sokołowski, Wojtek Jankowiak, Olek Stolarski.

Kolejna kolejkę rocznik 2009 rozegra w jako gospodarz 28 maja na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Początek zmagań 16:30. Zapraszamy!