Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 maj

Przywrócić blask Olimpii

Przywrócić blask Olimpii

Mecze Olimpii rozpoczynające się o 19.45 bez względu na porę roku? To stanie się realne już w przyszłym sezonie. Na stadion przy ul. Agrykola wjechały już koparki, pierwsze prace przy montażu oświetlenia się już rozpoczęły.

Oświetlenie murawy stadionu przy Agrykola ma być gotowe do 30 listopada. Na stadion wjechały już koparki, są już wykopane doły, teraz pozostaje czekać na montaż słupów oświetleniowych. Prace nie utrudnią rozgrywania meczów, więc spotkania Olimpii będą odbywać się zgodnie z terminami.

Koszt oświetlenia to 1,6 mln zł, będzie zamontowane na czterech słupach i ma emitować światło o natężeniu 1600 luksów. Lokalizacje masztów oświetleniowych powinny zapewnić równomierne oświetlenie płyty boiska, likwidację efektu „cienia" oraz efektu „olśnienia" graczy. Maszty powinny być rozmieszczone po dwóch stronach boiska w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo grającym zawodnikom (lokalizacja poza strefami bezpieczeństwa) i uwzględniać wyznaczone drogi ewakuacyjne.

Warto też pamiętać, że wymóg posiadania oświetlonej murawy jest jednym z warunków uzyskania licencji na grę w I lidze. Pod względem sportowym na zaplecze ekstraklasy trzeba jeszcze trochę poczekać, ale infrastrukturalnie klub będzie gotowy na awans.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z inwestycją wyłączona z użytkowania jest trybuna C, tzw. „łuk”.
O następnych etapach modernizacji elbląskiego stadionu będzie można mówić dopiero po jesiennych wyborach samorządowych. Udostępnienie trybuny B (tzw. prostej) i podgrzewana murawa wydają się naturalnymi krokami w modernizacji elbląskiego stadionu.