Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 maj

Czekamy na rehabilitację Olimpii

Czekamy na rehabilitację Olimpii

Ostatnia dotkliwa porażka Olimpii w Radomiu w zasadzie pogrzebała marzenia o I lidze, ale sezon wciąż trwa i kilka celów zostało do zrealizowania. W środę (16 maja) do Elbląga przyjedzie MKS Kluczbork, który potrzebuje punktów w walce o utrzymanie.

Mecz pomiędzy Olimpią a MKS’em miał być pierwotnie rozegrany 10 marca, ale na prośbę elbląskiej drużyny spotkanie przełożono. Związane to było z powołaniem Eryka Filipczyka na konsultację Reprezentacji Narodowej U-18. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, na podstawie Art. 20 Regulaminu rozgrywek 2 Ligi, ustalił datę na 16 maja.

Rywalizacja pomiędzy obiema drużynami ogranicza się tylko do trwającego sezonu. Mecz z 18 sierpnia 2017 zakończony remisem 1:1 był pierwszą konfrontacją w historii. Fakt ten nie może jednak dziwić, w końcu drużynę z Kluczborka założono w 2003 roku po połączeniu KKS-u Kluczbork, LZS-u Kuniów i Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Kluczborku.
Co ciekawe, w elbląskiej drużynie występuje wychowanek MKS Kluczbork Kamil Wenger. - Swoje najlepsze lata w Kluczborku miałem w juniorach, czego potwierdzeniem były systematyczne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W Klubie trenowałem od 14 roku życia, ale w seniorach zagrałem jeden mecz - wspomina środkowy obrońca Olimpii dodając: - Z Kluczborka zostałem zaproszony do reprezentowania Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.
Po trzydziestu rozegranych meczach MKS zajmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. MKS Kluczbork w ostatniej kolejce wygrał z GKS Bełchatów i wciąż liczy się w walce o pozostanie w II lidze. Ewentualna wygrana w zaległym meczu z Olimpią oznaczałaby wyjście “nad kreskę” czyli awans na 14 pozycję oznaczającą pozostanie w rozgrywkach.
Obecnie Olimpia wyprzedza MKS o 11 punktów i 9 pozycji w tabeli. Jednak ciężko doszukiwać się pozytywnych nastrojów w Elblągu, wiara w drużynę została zachwiana po ostatniej dotkliwej porażce z Radomiakiem Radom. - Ciężko, naprawdę ciężko powiedzieć coś pozytywnego po takim mecz. Boli, bo graliśmy całkiem nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie. My graliśmy, oni strzelali. Szkoda, że po głupich błędach straciliśmy bramki - podsumował Kamil Wenger.
W ostatnim meczu w składzie Olimpii wystąpiło łącznie 6 młodzieżowców. Jest to o tyle ważne, że żółto-biało-niebiescy wciąż znajdują się w czołówce drużyn w klasyfikacji Pro Junior System. Olimpia przed zaległym meczem z MKS’em zajmuje 6 pozycję.
Żółto-biało-niebiescy wciąż mają teoretyczne szanse na awans, ale nadrzędnym celem jest ukończenie sezonu w pierwszej dziesiątce. Wszystko ze względu na nowy model rozgrywek Pucharu Polski. W rundzie wstępnej ma zagrać osiem ostatnich drużyn II ligi połączonych w pary. W pierwszej rundzie PP los może połączyć Olimpię z drużyną z I ligi, a nawet z ekstraklasy. Termin meczu (25/27 września) oznacza brak powtórki z obecnego sezonu kiedy na spotkanie rundy wstępnej Pucharu Polski Olimpia jechała w środku okresu przygotowawczego.
Trwa przedsprzedaż biletów na środowy spotkanie. Wejście na stadion możliwe będzie od ul. Agrykola i od Wspólnej. Bilety dostępne są w siedzibie Klubu w cenie: 5 zł na trybunę A1 i A2 oraz 25 na trybunę VIP. W dniu meczowym wejściówki w cenie: 10 zł na trybunę A1 i A2 oraz 50 na trybunę VIP. Trwa także sprzedaż w internecie.

Mecz Olimpia Elbląg - MKS Kluczbork w środę 16 sierpnia, godz. 17:00. Relację live przeprowadzi TV Olimpia Elbląg w systemie ppv (pay-per-view) na stronie zksolimpia.ppv-stream.pl