Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 maj

Zwycięstwo juniorów młodszych

Zwycięstwo juniorów młodszych

W upalne niedzielne popołudnie została rozegrana 9. kolejka Ekstraklasy B1 Juniora Młodszego, było to drugie spotkanie z UKS Rona 03 w tym sezonie.

Już w 5 min meczu fatalnej kontuzji doznał Szymon Tomaszewski i trener Waga musiał dokonać „wymuszonej” zmiany. Mecz przebiegał pod dyktando zawodników Olimpii, w przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, w 9 min ze skrzydła szybka akcję przeprowadził Mariusz Bucio, który wystawił na 12 metr do Jakuba Blocha i Olimpia objęła prowadzenie 1:0. Chłopcy z Akademii Olimpii idąc za cisem już w 10 min. doprowadzili do wyniku 2:0 po uderzeniu głową przez Dawida Wierzbę po precyzyjnym dośrodkowaniu Klaudiusza Krasa. Kolejna akcja dwójkowa pomiędzy Sebastianem Kuleszą a Remigiuszem Misztal i w 16 min. było 3:0. Na uwagę zasługuję również strzał z 25 metrów Blocha jednak piłka minimalne przeleciała nad bramką bramkarza Rony.

Zespół z Ełku na początku drugiej połowy próbował zniwelować wynik stwarzając kilka groźnych akcji, a to skrzydłami, a to środkiem boiska na bramkę Olimpii. Aż do 59 min. kiedy to Sebastian Milanowski podał prostopadłą piłkę do Norberta Nestorowicz, który wychodząc sam na sam umieścił futbolówkę w siatce Rony. W 69 min. ponownie szybka akcja dwójkowa Milanowskiego z Buciem, który wpisał się na listę strzelców. Idąc za ciosem Bucio zdobył kolejną bramkę, po wystawieniu na 6 metr przez Nestorowicza. Na zakończenie meczu w 80 min. bramkę zdobył Nestorowicz, który wykorzystał precyzyjne, ok. 30 metrowe, podanie i przelobował bramkarza Rony. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla Olimpii Elbląg.

Olimpia Elbląg – Rona Ełk 7:0
Olimpia Elbląg (U-17): Szafek, Mazurek (C), Olewnik, Wierzba, Bloch (70’ Kwiatkowski), Ziewiec (70’ Komoń), Misztal (50’ Milanowski), Bucio, (73’), Kulesz (41’ Nestorowicz), Tomaszewski (5’ Bonin). Rezerwa: Prociw.
Bramki: 9’ Bloch (asysta: Bucio), 10’ Wierzba (asysta: Krasa), 16’ Misztal (asysta: Kulesz), 59’ Nestorowicz (asysta: Milanowski), 69’ Bucio (asysta: Milanowski), 70’ Bucio (asysta: Nestorowicz), 80’ Nestorowicz (asysta: Krasa).