Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 kwiecień

Powołanie dla kajakarza Olimpii Elbląg

Powołanie dla kajakarza Olimpii Elbląg

Przemysław Rojek kajakarz Olimpii Elbląg otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową Kadry Narodowej Juniorów w kajakarstwie klasycznym, która odbędzie się w Wałczu w terminie 27.04-02.05.2018r.

Konsultacje Kadry Narodowej Juniorów rozpoczną się w Wałczu w piątek 27 kwietnia. W treningach udział weźmie 31 zawodników z kilkunastu Klubów z całej Polski. W tym gronie znalazł się Przemysław Rojek. Przemek to uczeń Niepublicznego Gimnazjum Regent w Elblągu. Urodzony 10.08.2002 r. Trenuje już od 5 lat. W roku 2016 zdobył 3 złote medale na Mistrzostwach Polski, wszystkie na K-2 razem z Adamem Witkowskim oraz medal srebrny zdobyty na Mistrzostwach Polski na K-4. Poza tym przywoził mnóstwo medali z innych zawodów. Rok 2017 - medal brązowy na K-1 na MP na długim dystansie (10 000 m) i dwa złote medale na K-2 z Adamem Witkowskim na MP w Bydgoszczy.

W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze, grać w szachy. Lubi też łowić ryby. Sportowcem, na którym wzoruje się Przemek jest kanadyjski kajakarz - Adam Koeverden. Plany Przemka na przyszłość to między innymi godne reprezentowanie kraju na zawodach międzynarodowych. Bardzo chce zdobyć medal na Igrzyskach olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata. Chociaż "medal" to za skromnie powiedziane. Przemkowi marzy się nie jeden, a kilka medali z tych imprez!

Po konsultacji szkoleniowej nastąpi wyjazd na Regaty Międzynarodowe Juniorów, Brandenburg (Niemcy), 02-06.05.2018r. Trener Robert Włodarczyk wyznaczy ostateczny skład reprezentacji.

Wielkie gratulacje dla Przemysława Rojka, życzymy powodzenia na konsultacjach.