Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 kwiecień

Czy Olimpia znów zacznie wygrywać?

Czy Olimpia znów zacznie wygrywać?

Dwa mecze bez zwycięstwa na swoim stadionie. Taka seria nie napawa optymizmem. Żółto-biało-niebiescy na komplet punktów czekają od 31 marca, wtedy to drużyna Adama Borosa pokonała 1:0 Stal Stalową Wolę. Najbliższa okazja na wygraną w sobotę. Olimpia na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Pruszków.

Goście z Pruszkowa to spadkowicz z I ligi. Przed sezonem słychać było opinie, że Znicz będzie jednym z faworytów i szybko powróci na zaplecze ekstraklasy, ale rzeczywistość drugoligowa okazała się zupełnie inna dla Znicza. Znicz po 24 kolejkach ma 30 punktów i zajmuje 9 miejsce w tabeli. Olimpia plasuje się na 5 pozycji i ma cztery punkty straty do miejsca barażowego.

Żółto-biało-niebieskim nie można odmówić zaangażowania w ostatnich meczach, ale niestety nie przynosiło to punktów. Olimpia nie wygrała, ani nawet nie zremisowała meczu z liderem GKS Jastrzębie – choć ewidentnie był to mecz, który nie powinien skończyć się porażką Olimpii. O jeszcze większym pechu można mówić po ostatnim spotkaniu z Błękitnymi Stargard. Żółto-biało-niebiescy zdobyli dwie bramki, których nie uznał arbiter środowego meczu. W rewanżu Błękitni na 11 min przed końcem przeprowadzili udaną kontrę i pokonali elblążan. Mamy nadzieję, że do zupełnie innego scenariusza dojdzie podczas meczu Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg.

W sobotnim meczu z cała pewnością nie zobaczymy Jakuba Bojasa, który doznał urazu w meczu z Błękitnymi Stargard - Kuba Bojas naciągnął przywodziciela. Czeka go absencja w grze. – już na pomeczowej konferencji powiedział Adam Boros.

- Nie da się ukryć, że nawracające kontuzje przeszkadzają w odpowiednim zestawieniu zespołu. Takim problemem z całą pewnością jest kolejna kontuzja Michała Ressela czy długotrwałe problemy zdrowotne Michała Kiełtyki, który na szczęście jest już do dyspozycji. - powiedział Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg.

Przypomnijmy, że pierwotnie termin meczu Znicz – Olimpia ustalony został przez gospodarzy na piątek 13 kwietni godzina 20:00. Termin ten był dla Olimpii bardzo niekorzystny. Od meczu z Błękitnymi (rozgrywany był w środę 11 kwietnia) do kolejnego spotkania ligowego było ledwie 49 godzin. Prośby i działania Zarządu ZKS Olimpia Elbląg spowodowało przeniesienie meczu na sobotę, na godzinę 12:00.


Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg w sobotę 14 kwietnia, godz. 12.