Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

9 kwiecień

Porażka z Legią

Porażka z Legią

Mecz z Legią w CLJ to dla młodych zawodników Olimpii Elbląg kolejne nowe,bezcenne doświadczenie gry z najlepszymi drużynami w Polsce.

Spotkanie pokazało, że drużyna Legii rocznik 2003 to już faktycznie najwyższa "półka" w kraju . Spotkanie do 20 minuty czyli straty pierwszej bramki przez Olimpie było wyrównane. Żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi. Tak naprawdę nie mając nic do stracenia, a przede wszystkim ucząc się Olimpia postawiła na ofensywną grę. Młodzi legioniści z upływem czasu zdobyli jednak przewagę, głównie dzięki swojej mobilności i szybkości, a także świetnym operowaniem piłki. Pod koniec pierwszej polowy Olimpia dosyć przypadkowo straciła drugą bramkę z rzutu rożnego. Bramkarz żółto-biało-niebieskich rozgrywający dobre spotkanie, próbował wybić lecącą piłkę, wbił sobie ją nieszczęśliwie do własnej bramki. Po przerwie żółto-biało-niebiescy zmienili ustawienie i zaczęli grać z kontry. Było to dobre posunięcie, ponieważ elblążanie zaczęli stwarzać dogodne sytuacje podbramkowe i byli bliscy bramki kontaktowej. Uderzenia zmienników Bartka Mowczyna i Mateusza Wiśniewskiego minęły słupki bramki rywali dosłownie o kilka centymetrów. W ostatniej akcji meczu Olimpia straciła bramkę przy wyprowadzeniu piłki.

Spotkanie z Legią to kolejna lekcja gry na wysokim poziomie dla zawodników Olimpii Elbląg rywalizujących w CLJ U15. To była zdecydowanie najmocniejsza drużyna z jaką kiedykolwiek grali młodzi olimpijczycy z rocznika 2003.

Skład :
Wojciech Prokop 12
Nikodem Sroka/18
Łukasz Sarnowski/5 - kapitan
Kacper Filipczyk/4
Piotr Pluciński/3
Aleks Łęcki/13
Marcin Czernis/10
Jakub Szpakowski/11
Konrad Łabecki/6
Jakub Branecki/9
Szymon Ratajczyk/17

REZEREWA
Mikołaj Rambowski/1
Bartosz Mowczyn/14
Mateusz Wiśniewski/7
Czesław Raburski/8
Nikodem Kozak/16
Jakub Apanowicz/19