Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 marzec

Ze Stalową Wolą w… Boguchwale

Ze Stalową Wolą w… Boguchwale

Forma podopiecznych trenera Borosa zaprezentowana w inauguracyjnym meczu roku 2018 mogła być zaskoczeniem w szczególności dla osób, które narzekały na dyspozycję Olimpii po okresie przygotowawczym. Wygrana w Koszalinie była piątym ligowym zwycięstwem z rzędu. 

Komplet punktów oczywiście zawsze jest priorytetem, ale dodatkowym powodem do radości jest dyspozycja strzelecka Piotra Kurbiela. Przeciwko Gwardii, Kurbiel skompletował “karetę”, czyli czterokrotnie cieszył się po zdobytych bramkach. Napastnik Olimpii ma na swoim koncie 6 bramek, co oznacza że na tę chwilę jest drugim strzelcem Olimpii Elbląg (8 goli - Szuprytowski, obecnie Radomiak Radom).

W najbliższej kolejce Olimpia ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem Żółto-biało-niebiescy zagrają w Boguchwale ze Stal Stalową Wolą. “Stalówka” rozgrywa mecze we wspomnianej miejscowości (oddalonej od Stalowej Woli o 67 km) w związku z pracami na macierzystym obiekcie związanymi z powstaniem Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Zawodnicy elbląskiej drużyny zgrupowani będą w Rzeszowie ze względów logistycznych. Rzeszów od Boguchwały oddalony jest zaledwie o 7 km.
Za faworyta spotkania należy uznać Olimpię Elbląg. Pozycja w tabeli i ostatnie wyniki są korzystniejsze dla elblążan. W rundzie jesiennej - 3 września 2017 r. - obie drużyny podzieliły się punktami w meczu przy Agrykola 8. Olimpia dwukrotnie “goniła” wynik. Bramkę na 1:1 strzelił… Piotr Kurbiel, zaś gola na 2:2 - Damian Szuprytowski.
Olimpia nadal wystąpi bez kontuzjowanych Rozumowskiego i Kiełtyki. Pozostali zawodnicy nie narzekają na żadne urazy. - Rekonwalescencja kontuzjowanych przeprowadzana jest w zadowalający sposób. Czekamy na obu zawodników i cieszymy się, że pozostali są zdrowi i do dyspozycji - mówi Dariusz Kaczmarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg - Na mecz ze Stalą jedziemy oczywiście w dobrych nastrojach. Żałujemy, że zabraknie naszych kibiców, bo to zawsze przysłowiowy dwunasty zawodnik.
Być może swoją szansę otrzyma Michał Ressel, dla którego wspomnienia ze Stal Stalową Wolą zapewne są wyjątkowe. 14 maja 2011 roku “Rossi” zadebiutował w seniorskiej drużynie w spotkaniu przeciwko Stali. Ówczesnym trenerem był Jarosław Araszkiewicz.
Bilans historyczny spotkań obu drużyn jest na korzyść Stali. Piętnastokrotnie drużyny grały o ligowe punkty i tylko dwa razy wygrali żółto-biało-niebiescy: w sezonach 1986/1987 i 2013/2014. Co ciekawe w obu zwycięskich spotkaniach bramki strzelali zawodnicy związani obecnie z Olimpią. W roku 1987 bramkę na wagę 3 punktów zdobył – obecny trener żółto-biało-niebieskich – Adam Boros, zaś w roku 2014 Anton Kolosov. W dwóch meczach ubiegłego sezonu padł wynik 1:1, w obu spotkaniach bramki dla Olimpii strzelał Łukasz Pietroń. Dotychczasowy bilans spotkań Olimpii Elbląg ze Stalą Stalowa Wola to 2 zwycięstwa zespołu z Elbląga, 7 remisów i 6 porażek olimpijczyków. Bilans bramek 9-22.

Mecz z Stal Stalową Wolą odbędzie się w sobotę 31 marca o godz. 15. Transmisję meczu przeprowadzi TV Olimpia Elbląg w systemie ppv (pay-per-view). Link do transmisji - tutaj.