Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 luty

Nabór przyszłych piłkarzy

Nabór przyszłych piłkarzy

Wojewódzki Ośrodek Piłkarski w pełnym wymiarze działać zacznie we wrześniu 2018 roku. Mieścić się będzie w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 (wcześniej Gim 5) przy ul. Agrykola 6. A stąd już tylko mały krok na Agrykola 8 – adres znany wszystkim kibicom i adeptom piłki nożnej – stadion i siedziba 2 ligowej Olimpii Elbląg. Szkoła z całą pewnością szkolić będzie przyszłych ligowców!

Wielkimi krokami zbliża się wstępny nabór do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego WMZPN w Elblągu. Nasze miasto zapewnia w tym momencie najlepszą bazę treningową w województwie. Do dyspozycji Ośrodka będą:

• 2 pełnowymiarowe hale sportowe,
• mniejsza hala sportowa,
• hala z bieżnią tartanową,
• 2 siłownie,
• basen z odnową biologiczną,
• 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią,
• inne obiekty sportowe jak np. Orliki.

Ośrodek zapewnia również najwyższej klasy trenerów będących pod stałym nadzorem szkoleniowym WMZPN i PZPN.

Szkoła Podstawowa jest wyłączona z rejonizacji i będzie uczyła jedynie sportowców. Chętni zawodnicy spoza Elbląga, od V klasy Szkoły Podstawowej, będą mogli korzystać z bursy szkolnej. W szkole będzie psycholog sportowy, który oprócz zajęć będzie miał czas dla potrzebujących takiego wsparcia.


Nabór do Ośrodka coraz bliżej. Warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami dla zawodników i ich rodziców z całego Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

Cykl szkolenia dzieli się na trzy etapy:
Klasy I – III Szkoły Podstawowej (10 godzin wychowania fizycznego w tym 7 specjalistycznych z piłki nożnej)
Klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej (10 godzin wychowania fizycznego w tym 6 godziny specjalistycznych z piłki nożnej)
Szkoła Średnia (10 godzin wychowania fizycznego w tym 7 godziny specjalistycznych z piłki nożnej) nabór do I klasy i uzupełniający do II klasy.
Do każdej z klas zostanie przyjętych maksymalnie 26 uczniów, którzy oprócz przejścia testów sportowych będą musieli przedstawić oceny z obecnej i wcześniejszej klasy, gdyż wiedza i chęć nauki na dobrym poziomie będzie w tej szkole bardzo istotna.

Podstawowe warunki naboru:
- Przynależność klubowa w WMZPN
- Badania lekarskie
- Testy sportowe (zatwierdzone przez WMZPN)
- Dobre oceny we wcześniejszych klasach
Terminy składania dokumentów i przeprowadzania testów podamy już niebawemikacie.

W związku z dużym zainteresowaniem i telefonami z rejonu, WMZPN wraz z organem prowadzącym postanawia rozpocząć wstępne zapisy, aby sprawdzić rzeczywistą sytuację zainteresowania i dobrze przygotować się do naboru, a być może podejmie starania, aby powiększyć klasy i zrobić je z podziałem na grupy lub rozszerzy nabór do dwóch klas na jednym poziomie, ale wszystko to zależy od konkretnego zainteresowania.

Dlatego prosimy o zarejestrowanie własnego dziecka odpowiadając na poniższe pytania. Termin wyrażania woli wzięcia udziału w naborze ustalamy do 18 lutego 2018r. Ustalamy również, że do końca lutego bieżącego roku do każdej z zarejestrowanych osób zadzwoni lub napisze maila koordynator Ośrodka w celu weryfikacji i poda dalsze instrukcje działania, aby złożyć odpowiednio dokumenty i przygotować się do testów.

Wstępny wniosek rejestracyjny do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego WMZPN w Elblągu –> TUTAJ

W razie pytań proszę kontaktować się telefonicznie:

Karol PRZYBYŁA – koordynator Ośrodka – 500 167 363

Paweł GUMINIAK – wiceprezes WMZPN – 500 018 625