Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 luty

Najpopularniejsi sportowcy nagrodzeni

Najpopularniejsi sportowcy nagrodzeni

Adam Boros trener ZKS Olimpia Elbląg został wybrany najlepszym trenerem roku 2017.

Piłkarka ręczna Sylwia Lisewska wygrała Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Regionu Elbląskiego za 2017 rok. Jej zespół – Kram Start Elbląg – został drużyną roku. Trenerem roku wybrano Adama Borosa, a wydarzeniem roku – Bieg Piekarczyka. Laureatów już po raz dwunasty wybrali Czytelnicy i redakcja „Dziennika Elbląskiego”.
Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się w sobotę 03.02.2018 wieczorem w Hotelu Młyn podczas Balu Sportowca. - Jestem zaskoczona tym wyróżnieniem i cieszę się, że kibice mnie docenili. Stojąc tu przed państwem bardzo się denerwuje niż na siódmym metrze – mówiła odbierając nagrodę Sylwia Lisewska zwyciężczyni plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Regionu Elbląskiego, która na bal przyjechała prosto z przegranego niestety meczu z Zagłębiem Lubin.
- Bal zszedł przed tym spotkaniem na dalszy plan. Było nam przykro, bo przegrałyśmy. Siedziałyśmy po meczu w szatni, ktoś nagle przypomina, „Lisu” przecież ty na bal idziesz. A która godzina? 18.10. No fajnie, mam 50 minut – żartowała Sylwia Lisewska. - Mecz przegrany, trzeba o tym zapomnieć i grać dalej – dodała. Jak przyznała, jest ze swojej postawy w ostatnich sezonach zadowolona. - Omijają mnie urazy. Dzięki wysiłkowi sztabu szkoleniowego jesteśmy do zawodów bardzo dobrze przygotowane, więc myślę, że jeśli współpraca nadal będzie tak wyglądała, jesteśmy w stanie być na topie jeszcze przez jakiś czas.
- Myślałem, że tytuł otrzyma trener piłkarek ręcznych. Nie spodziewałem się, że to będę ja – mówił wyraźnie zaskoczony Adam Boros, który został przed redakcję „Dziennika Elbląskiego” wybrany trenerem roku. Dzisiaj piłkarze Olimpii Elbląg rozegrali dwa sparingi, jeden wygrywając, drugi remisując. Czy jest spokojny o plan przygotowań do drugiej części sezonu w II lidze, która rusza za miesiąc? - Trzeba mieć dużo pokory, szczególnie gdy coś idzie dobrze. Musimy zadbać o to, by nie stracić stabilności, z czym mieliśmy do czynienia na początku sezonu, kiedy nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego rytmu. Jesteśmy na takich etapie, w którym koncentrowaliśmy się na przygotowaniu fizycznym, motorycznym, a teraz przychodzi czas, by zwracać uwagę na sprawy piłkarskie i korygować ewentualne błędy.
- Do ostatnich chwil ważyła się kolejność miejsc w plebiscycie, w którym zasłużenie chyba w tym roku dominuje piłka ręczna. Zwyciężczyni – Sylwia Lisewska – miała bardzo udany rok. Wróciła do reprezentacji Polski, zagrała w mistrzostwach świata i na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – mówi Arkadiusz Kolpert, szef redakcji „Dziennika Elbląskiego”. - Ten rok też zaczyna się niesamowicie, bo przecież mamy dwóch elblążan na zimowych igrzyskach olimpijskich i jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądała ta rywalizacja w przyszłorocznym plebiscycie.

10 Najpopularniejszych Sportowców Regionu Elbląskiego w plebiscycie „Dziennika Elbląskiego”

1. Sylwia Lisewska (piłka ręczna, Kram Start Elbląg)
2. Sołomija Szywerska (piłka ręczna, Kram Start Elbląg)
3. Artur Zieliński (kick boxing, Elbląski Klub Karate)
4. Igor Janik (szachy, Hetman Elbląg)
5. Mariusz Bojanowski (podnoszenie ciężarów)
6. Gabriel Gładykowski (kajaki, Olimpia Elbląg)
7. Piotr Adamczak (piłka ręczna, Meble Wójcik)
8. Marta Witkowska (kajaki, Olimpia Elbląg)
9. Daniel Baran (piłka nożna, Dąb Kadyny)
10. Karolina Miętka (boks, Kontra Elbląg)

Trener roku: Adam Boros (Olimpia Elbląg)
Drużyna roku: Kram Start Elbląg
Wydarzenie roku: Bieg Piekarczyka