Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

30 styczeń

Historyczny remis Polaków

Historyczny remis Polaków

Wszystko zaczęło się w Elblągu 8 kwietnia 2017 roku. Wtedy to w Hali Sportowo-Widowiskowej rozpoczął się Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu. Reprezentacja Polski, prowadzona wtedy przez Andrzeja Biangę byłego piłkarza i trenera Olimpii Elbląg zajęła wówczas drugie miejsce w grupie i awansowała do baraży.

Aby zakwalifikować się do baraży Polacy musieli rozegrać trzy dobre meczu na turnieju eliminacyjnym w Elblągu. Zaczęło się źle od porażki ze Słowenią, później przyszło zwycięstwo nad Mołdawią i „zwycięski” remis z Hiszpanią (światową potęgą w futsalu. Szczęśliwy układ wyników w innych grupach pozwolił Polakom awansować do baraży. A te nie były łatwe. Polacy zwyciężyli jednak w dwumeczu z Węgrami. Upragniony awans do Mistrzostw Europy w Słowenii stał się faktem.

Losowanie nie było łaskawe dla Polaków. Los przydzielił nam Rosję i Kazachstan.

Pierwszy mecz okazał się jednak ogromnym sukcesem naszych piłkarzy. Polacy zremisowali 1-1 (0-0) z reprezentacją Rosji, a należy pamiętać, że Rosja należy do światowej elity, w której gra kilku Brazylijczyków. Biało-czerwoni gola stracili na 4 minuty przed końcem meczu, a wyrównanie padło na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Obejrzyjmy skrót Polsatu Sport


W drugim meczu grupowym Polacy 1 lutego o godzinie 18:00 zmierzą się z reprezentacją Kazachstanu.