Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 styczeń

Bez bramek na Skrzydlatej (video)

Bez bramek na Skrzydlatej (video)

Powrót do gry po kontuzji Michała Ressela to najważniejsze wydarzenie sobotniego meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Bałtykiem Gdynia. Treningi w trakcie obozu dochodzeniowego dają żółto-biało-niebieskim w kość, co widać potem na boisku.

Czwarty sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego Olimpia Elbląg rozegrała z Bałtykiem Gdynia. Rywal to trzecia drużyna drugiej grupy III ligi, która wiosna będzie walczyła o awans do II ligi. Już w ubiegłym sezonie gdynianie byli blisko awansu i gdyby nie ostatnie mecze, to być może Olimpia rywalizowałaby z Bałtykiem o punkty w II lidze.
Żółto-biało-niebiescy są w trakcie obozu dochodzeniowego. Treningi są ciężkie, co odbija się na formie drużyny (czego byliśmy już świadkiem w ubiegłą środę, kiedy Olimpia przegrała z GKS Przodkowo 0:1), Dzisiejszy mecz był podobny do tego sprzed trzech dni.
Brakowało dokładności, „czucia piłki”. To goście mieli przewagę optyczną, a olimpijczycy mogli przećwiczyć warianty gry defensywnej. Pierwszą groźną sytuację Olimpia przeprowadziła w 12. minucie gry, kiedy to po miała miejsce seria celnych strzałów na bramkę Bałtyku. Goście najlepszą sytuację mieli w 17. minucie spotkania, po faulu tuż przed polem karnym na wprost bramki Wojciecha Daniela. Do piłki podszedł Adrian Kochanek, ale bramkarz elbląskiej drużyny pewnie obronił bezpośredni strzał piłkarza Bałtyku.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił Mecz nadal był wyrównany, obie drużyny potrafiły stworzyć sytuacje bramkowe, ale nie umiały ich wykorzystać. Warto zwrócić uwagę na kombinowane akcje w wykonaniu żółto-biało-niebieskich. Kiedy przyjdzie świeżość i „czucie piłki”, może to zaprocentować w meczach o punkty. W tej części spotkania należy wspomnieć o dobrej dyspozycji Antona Kolosova.
Przed piłkarzami pozostał tydzień obozu dochodzeniowego, jego podsumowaniem będą dwa mecze sparingowe, rozegrane 3 lutego. W samo południe Olimpia podejmie na boisku przy ul. Skrzydlatej Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, a dwie godziny później Grom Nowy Staw. Sztab trenerski będzie miał okazję zobaczyć w grze młodzież Olimpii.

Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia 0:0

Olimpia I połowa: Daniel – Wenger, Lewandowski, Filipczyk, Danowski, Niburski, Stępień, Szmydt, Lisiecki, Bojas, Wieliczko.

Olimpia II połowa: Tułowiecki – Wenger, Niburski (60, Stępień) Kop – Ostrowski, Rozumowski (85' Wieliczko), Korkliniewski, Balewski, Kolosov, Lisiecki, Kurbiel, Danowski (76' Ressel)

Skrót meczu