Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 styczeń

Sparing numer 4

Sparing numer 4

Bałtyk Gdynia to czwarty rywal Olimpii Elbląg w zimowym okresie przygotowawczym. Jest to rywal dobrze znany żółto-biało-niebieskim, z którym drużyna Adama Borosa dość często się mierzy. Pojedynek z przedstawicielem 3 ligi, grupa II już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Z Bałtykiem Gdynia mierzyliśmy się latem roku 2016. Wtedy to żółto-biało-niebiescy popisali się wysoką skutecznością w ofensywie. Po bramkach Stępnia, Kolosova, Piceluka, Bartkowskiego, Ressela i Łukasza Pietronia Olimpia wygrała 6:1. Zimą 2017 roku Olimpia znów grała mecz kontrolny z Bałtykiem. Tym razem lepsi okazali się goście z Gdyni. Olimpia przegrała tamten sparing 1:2. Dla Olimpii bramkę zdobył wówczas Bojas.

Bałtyk zajmuje obecnie 3 pozycję w tabeli 3 ligi. Zespół zgromadził, aż 35 punktów i ma spore szanse, aby walczyć o awans do 2 ligi. W tabeli drużynę z Gdyni wyprzeda jedynie Elana Toruń (37 punktów) i Świt Skolwin (36 punktów). W rundzie wiosennej zapowiada się ciekawa walka o promocję do 2 ligi. Sparing z Bałtykiem będzie drugą grą kontrolną w tym tygodniu. Elblążanie w środę przegrali z GKS’em Przodkowo 0:1.

Mecz z GKS Przodkowo dostarczył ciekawego materiału do analizy. Rywal wystąpił w tym spotkaniu w najsilniejszym składzie. Trener przeciwników skorzystał tylko z pięciu rezerwowych. My zagraliśmy praktycznie dwoma rożnymi jedenastkami. Cały czas ogrywamy młodzież, który zdobywa w ten sposób doświadczenie. Jesteśmy w okresie przygotowawczym, trwa obóz dochodzeniowy, pracujemy nad optymalną formą, który powinna przyjść za kilka tygodni. – powiedział nam drugi trener ZKS Olimpia Elbląg Dariusz Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać w meczu z Bałtykiem z kontuzjowanego Michała Kiełtyki i nadal z Michała Ressela, który wrócił już do treningów, ale w meczach jeszcze występuje. Na boisku zobaczymy ograniczoną ilość młodych zawodników z Akademii Olimpia Elbląg (Eryk Filipczyk, Michał Balewski, Patryk Wieliczko, Maciej Rozumowski).

Mecz sparingowy Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia w sobotę 27 stycznia o godzinie 12:00 na boisku przy Skrzydlatej.