Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

23 styczeń

Sparing numer 3

Sparing numer 3

Środa 24 stycznia - to kolejny termin rozegrania przez Olimpię sparingu. Tym razem nasza drużyna zmierzy się z GKS Przodkowo. Rywal na co dzień występuję w 3 lidze grupa II. Początek meczu o 18:00 na Skrzydlatej.

Już w środę kolejna gra kontrolna Olimpii. Trzeci pojedynek i okazja do poprawienia dotychczasowego bilansu (zwycięstwo i porażka). Formę żółto-bialo-niebieskich sprawdzi przedstawiciel 3 ligi (grupa II). Przypomnijmy, że w styczniu zeszłego roku nasza drużyna również mierzyła się z GKS’em Przodkowo. Wtedy był to pierwszy sparing ubiegłych, zimowych przygotowań i elblążanie wygrali 1:0 po bramce Antona Kolosova.

Drużyna z Przodkowa zajmuje obecnie 15 pozycję w tabeli 3 ligi. Zespół zgromadził jedynie 13 punktów i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Z pewnością GKS będzie chciał w rundzie wiosennej zapewnić sobie spokojny byt w 3 lidze. Sparing z GKS’em będzie dla Olimpii kolejną okazją do ocenienia przydatność juniorów z Akademii Olimpia Elbląg, którzy systematycznie trenują z pierwszym zespołem.

Sparing z Bytovią dowiódł, że mamy naprawdę fajnych młodych zawodników. Aż 7 młodzieżowców w tym 5 juniorów wystąpiło w drugiej połowie tego spotkania. Nie zaprezentowali się wcale źle. To, że straciliśmy trzy bramki to w dużej mierze wina błędów indywidualnych, ale nie zapominajmy, że graliśmy z pierwszoligowcem – powiedział nam drugi trener ZKS Olimpia Elbląg Dariusz Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać w meczu z Przodkowem z Michała Kiełtyki i nadal z Michała Ressela, który wrócił już do treningów, ale w meczach jeszcze występuje. Na boisku zobaczymy z pewnością młodych zawodników z Akademii Olimpia Elbląg (Eryk Filipczyk, Michał Balewski, Patryk Wieliczko, Maciej Rozumowski, Mariusz Bucio, Oskar Bradtke). W drużynie nie ma już testowanego bramkarza Jagielloni Białystok. Luka Gugeszaswili opuścił zgrupowanie i wrócił do Białegostoku.

Mecz sparingowy Olimpia Elbląg – GKS Przodkowo w środę 24 stycznia o godzinie 18:00 na boisku przy Skrzydlatej.