Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 styczeń

Znamy sparingpartnerów Olimpii

Znamy sparingpartnerów Olimpii

Po raz pierwszy w roku 2018 piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg zagrają 13 stycznia. Meczem rozpoczynającym przygotowania do rundy wiosennej będzie spotkanie przeciwko Cartusii Kartuzy.

Cztery mecze w styczniu, pięć gier w lutym, czyli łącznie dziewięć test-meczów, które mają przygotować podopiecznych trenera Adama Borosa na walkę o I ligę. W pierwszym spotkaniu Olimpia zagra z Cartusią, drużyną z Kartuz zajmującą obecnie 12 pozycję wśród czwartoligowców grupy pomorskiej. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się w styczniu 2016 w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2015/2016. Żółto-biało-niebiescy wygrali po dublecie Łukasza Pietronia i bramce Kamila Piotrowskiego 3:2.

W drugim sparingu Olimpia zmierzy się z zespołem grającym na co dzień na zapleczu Ekstraklasy, z Bytovią Bytów. Drużyna z Kaszub, oprócz gry w I lidze, może pochwalić się dojściem do ćwierćfinału trwającej edycji Pucharu Polski, gdzie musieli uznać wyższość Mistrzów Polski Legii Warszawa. Asystentem trenera Bytovii jest elblążanin Przemysław Marusa, niegdyś związany z żółto-biało-niebieskimi. Marusa prowadził drużyny młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg, był także drugim trenerem drużyny seniorskiej (asystent Tomasza Arteniuka).

W styczniu Olimpia zagra również z przedstawicielami III ligi (grupa II). Najpierw z GKS’em Przodkowo, a trzy dni później z Bałtykiem Gdynia. Olimpia z GKS’em ostatni raz zmierzyła się w styczniu bieżącego roku (pierwszy sparing podczas ubiegłych, zimowych przygotowań) wygrywając 1:0 po bramce Antona Kolosova. Z Bałtykiem zaś latem roku 2016 popisując się wysoką skutecznością w ofensywie. Po bramkach Stępnia, Kolosova, Piceluka, Bartkowskiego, Ressela i Łukasza Pietronia Olimpia wygrała 6:1.
Trener Boros przyzwyczaił kibiców Olimpii, że podczas jednego dnia jego podopieczni rozgrywają nawet dwa mecze sparingowe. Taka sytuacja powtórzy się podczas najbliższych przygotowań. 3 lutego najpierw zagrają z Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie, następnie z Gromem Nowy Staw. Dwie gry tego samego dnia mają zapewnić występ każdemu zawodnikowi z kadry Olimpii. W tym okresie w Elblągu będą sprawdzani juniorzy, a także testowani zawodnicy.
Kolejnymi przeciwnikami Olimpii będą “starzy” znajomi znani z III ligowych boisk. Elblążanie zagrają z Huraganem Morąg i Sokołem Ostróda. Planowany jest także mecz 24 lutego, ale póki co termin pozostaje wolny i wciąż trwają poszukiwania odpowiedniego przeciwnika.

Wszystkie mecze Olimpia rozegra w Elblągu, jedynie spotkanie z Bytovią odbędzie się w Stężycy.