Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

5 grudzień

Trenerzy ZKS Olimpia Elbląg podnieśli kwalifikacje

Trenerzy ZKS Olimpia Elbląg podnieśli kwalifikacje

Kamil Syroka i Karol Przybyła, trenerzy na co dzień pracujący w Akademii Piłkarskiej ZKS Olimpii Elbląg, uzyskali dyplomy i licencje trenerskie UEFA Elite Youth A. To drugie najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA. 

Najważniejszymi kryteriami przyjęcia na kurs trenerów UEFA Elite Youth A było posiadanie ważnej licencji trenera UEFA A i pozytywne zaliczenie egzaminów wstępnych składających się z części teoretycznych i praktycznych. Zdobyte przez elblążan uprawnienia są przedostatnim szczeblem w ścieżce kształcenia trenerów. Najwyższą możliwą licencją jest UEFA PRO. 

Uczestnicy mieli możliwość odbycia sesji wyjazdowych m.in. w klubie Premier League Southampton FC. Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy z organizacji pracy w profesjonalnym klubie, sposobu pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z reprezentantem Polski i zawodnikiem Southampton FC Janem Bednarkiem, który podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w treningu i pracy szkoleniowej pomiędzy Polską, a Anglią.
Sam kurs zorganizowała Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest wyłącznym partnerem w ramach Programu Kształcenia Trenerów UEFA. Kandydaci, którzy pragnęli ukończyć kurs musieli wykazać się 100% obecnością, przygotowaniem i obronieniem przed Komisją Egzaminacyjną PZPN pracy dyplomowej czy chociażby zdaniem egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Kamil Syroka to obecnie trener rocznik 2008, zaś Karol Przybyła pracuje z rocznikiem 2002 oraz jest trenerem koordynatorem Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg. Co ciekawe, ale póki co niezwiązane z drugoligową Olimpią, od sezonu 2017/18 licencję UEFA Elite Youth A będą musieli posiadać koordynatorzy szkolenia młodzieży w klubach Ekstraklasy.
Trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju osobistego.