Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 listopad

Elbląg będzie stolicą futbolu (video)

Elbląg będzie stolicą futbolu (video)

Najzdolniejsi piłkarze z miasta oraz z regionu będą trenować w Elblągu. To tu powstanie Wojewódzki Ośrodek Piłkarski, który będzie szkolił młodzież. Zacznie działać we wrześniu przyszłego roku i według Witolda Wróblewskiego, prezydenta miasta, daje on większe szanse na utworzenie szkoły sportowej w mieście.

- W poniedziałek 28.11., podczas spotkania zarządu Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, zapadła decyzja, że to w Elblągu powstanie Wojewódzki Ośrodek Piłkarski. Cieszymy się z tego powodu, bo będziemy mogli jeszcze bardziej szkolić młodzież, która już teraz osiąga fajne wyniki. To renoma i prestiż dla miasta. Zapraszamy również zawodników z zewnątrz, chcemy, żeby ci najzdolniejsi docierali do Elbląga – mówił Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia. - Mamy najlepsze obiekty treningowe w całym województwie, co też zaważyło na tym, że ośrodek będzie właśnie tutaj. Przezwyciężyliśmy Olsztyn, który był największym konkurentem w tej kwestii, startowały również Ełk i Iława, które wypadły słabiej na tym spotkaniu.
- To bardzo dobra wiadomość dla kibiców piłki nożnej w Elblągu – dodał Witold Wróblewski, prezydent miasta. - Mamy wielu młodych zawodników, którzy się szkolą: w klubie Olimpia ok. 500, w Concordii ok. 200. Obecnie mamy klasy sportowe w IV Liceum Ogólnokształcącym, w Gimnazjum nr 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 19. Przewidujemy, że przy ul. Agrykola utworzymy szkołę sportową z prawdziwego zdarzenia, a ten ośrodek daje nam większe szanse na to, żeby powstała.
Witold Wróblewski nie chce jeszcze mówić o tym, jakie koszty poniesie miasto w związku z prowadzeniem takiego ośrodka dla młodych piłkarzy.
- Obecnie ponosimy koszty w ramach przedsięwzięć, które realizujemy w zakresie odnawiania bazy sportowej. Przypomnę, że obecnie kończymy budynek przy ul. Agrykola, który niebawem zostanie oficjalnie oddany do użytku, przygotowujemy kolejny przetarg na oświetlenie stadionu, realizujemy zadania poprawiające infrastrukturę – mówił prezydent. - Oczywiście, przy utworzeniu Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego i szkoły sportowej, pojawią się koszty, które będą rzutowały na miasto.
- Utworzenie takiego ośrodka daje możliwość ubiegania się również o środki zewnętrzne – dodał Paweł Guminiak.
Jak dodał prezes ZKS Olimpia Wojewódzki Ośrodek Piłkarski w Elblągu zacznie funkcjonować we wrześniu przyszłego roku, w obecnym Gimnazjum nr 5 w Elblągu. Pierwszy nabór piłkarzy rozpocznie się w czerwcu 2018.

Zapis konferencji