Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 październik

Mecz z sąsiadem w tabeli

Mecz z sąsiadem w tabeli

Olimpię przed najbliższą kolejką ligową czeka bardzo długa podróż. Do pokonania cała Polska z metą w Krakowie, gdzie w 15. kolejce przyjdzie się mierzyć z tamtejszą Garbarnią. Wiadomo, że podróże kształcą i gorąco liczymy, że najważniejszą lekcją dla żółto-biało-niebieskich będzie przypomnienie smaku zwycięstwa.

Ostatnia forma Olimpii w meczach wyjazdowych jest zadowalająca. Dwa tygodnie temu drużyna z Elbląga przywiozła punkt z Puław, wcześniej komplet “oczek” z Łodzi. Pomimo przegranej w ostatnim meczu domowym z Radomiakiem, wiara w drużynę nie została zachwiana. Pomimo niezaprzeczalnie słabej pierwszej połowy, druga odsłona była na odpowiednim poziomie i to ona pozwala wierzyć w punkty w Krakowie. 

Oczywiście scenariuszem wymarzonym będzie zgarnięcie całej puli co oznaczałoby przeskoczenie “Brązowych” w ligowej stawce. Obecnie drużyny to “sąsiedzi” w tabeli. Garbarnia z dorobkiem 20 punktów plasuje się na 6 pozycji, Olimpia z 19 “oczkami” zajmuje lokatę niżej.
W próbie zwycięstwa pomoże powrót “środkowych”. Do składu wrócili: pauzujący ostatnio za nadmiar żółtych kartek Maciej Rozumowski oraz Bartłomiej Danowski. Absencja “Danego” była spowodowana bólem w stopie po niefortunym stanięciu na gwoździu. Oczywiście o ich ewentualnym występie zadecyduje trener Boros i jego sztab.
Garbarnia Kraków próbuje uporać się z własnymi problemami. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy w dwóch ostatnich kolejkach musieli pogodzić się ze stratą punktów. Dwa razy Garbarnia przegrała po 0:1, najpierw ze Zniczem Pruszków, ostatnio z ŁKS’em Łódź.
Najbliższa konfrontacja będzie piątym meczem w historii. W dotychczasowych czterech, lepszym bilansem może pochwalić się Olimpia, która wygrywała dwukrotnie, przy jednym remisie i jednej wygranej “Brązowych”. W ostatnim starciu w Krakowie (5 kwietnia 2014 r.) Olimpia wygrała 2:0 po bramkach Kolosova i Tomasza Sedlewskiego. W meczu zagrało trzech zawodników z obecnej kadry: Radosław Stępień, Michał Ressel oraz Anton Kolosov. Co ciekawe, w dotychczasowych meczach Olimpia strzeliła Garbarni 5 bramek, a cztery z nich były autorstwa Antona Kolosova!
Klub ZKS Olimpia Elbląg poinformował, że do Krakowa pojechała ekipa TV Olimpii Elbląg. Z meczu planowana jest transmisja na Youtube.

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 28 października, godz. 14:00.

05.04.2014 r. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0 : 2 (Kolosov, Sedlewski)
01.09.2013 r. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 2 : 0 (Kolosov x2)
08.05.2013 r. Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 1 : 0
06.10.2012 r. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1 : 1 (Kolosov)