Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 październik

Puławy - miejsce, w którym Olimpia nie przegrywa

Puławy - miejsce, w którym Olimpia nie przegrywa

Po serii ciężki meczów, w których Olimpia nie była faworytem, żółto-biało-niebiescy rozegrają spotkanie z przeciwnikiem niżej notowanym. W 13. kolejce Olimpia zagra w Puławach z tamtejszą Wisłą.

Po raz piąty w historii obie drużyny powalczą o ligowe punkty. Wszystkie dotychczasowe mecz odbyły się na szczeblu drugoligowym i stosunkowo niedawno, bo w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. Lepszym bilansem może pochwalić się Olimpia, która jeszcze z Wisłą nie przegrała. W czterech rozegranych meczach żółto-biało-niebiescy wygrali dwukrotnie i dwa razy padł wynik remisowy.

Pierwszy mecz odbył się 10 listopada 2012 roku w Puławach. Olimpia wygrała 1:0 po bramce Łukasza Ślifirczyka. Spotkanie sprzed blisko pięciu lat, pamięta czterech zawodników nadal występujących dla Olimpii: Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Rafał Lisiecki oraz Anton Kolosov. We wspomnianym meczu żółto-biało-niebieskie barwy reprezentował Tomasz Sedlewski, obecnie zawodnik Wisły.
Morale i nastroje Olimpii są na odpowiednim, wysokim poziomie. Nie może być inaczej w przypadku trzymeczowej zwycięskiej serii i na dodatek po ograniu lidera II ligi. Wysoka dyspozycja żółto-biało-niebieskich znalazła potwierdzenie w prestiżowym tygodniku “Piłka Nożna”, którego dziennikarze do jedenastki tygodnia wybrali Tomasza Lewandowskiego i Jakub Bojasa (po meczu z Wartą Poznań), zaś Damiana Szuprytowskiego umieszczono w najlepszej drużynie miesiąca.

Obecnie Wisła zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Na zwycięstwo czekają od 5 kolejki (23 sierpnia). W kolejnych siedmiu spotkaniach “Duma Powiśla” zaliczyła sześciomeczową serię remisów, a ostatnio przegrała z ŁKS’em w Łodzi. Co ciekawe, Wisła Puławy nie przejęła od Olimpii zeszłosezonowego tytułu “króla remisów”. Póki co więcej remisowała Stal Stalowa Wola (7 razy).
Alternatywą dla każdego kibica, który nie może meczu obejrzeć na żywo, na stadionie, jest relacja telewizyjna przygotowana przed TV Olimpia Elbląg.
Relacja odbędzie się w systemie ppv (pay-per-view). Koszt 10 złotych. Zachęcamy do wykupienia dostępu już dzisiaj. Ilość miejsc jest ograniczona. Link: http://zksolimpia.ppv-stream.pl/
Klub dokłada wszelkich starań, aby wykupienie kodu było możliwe za pomocą systemu PayPal i łatwiejszego PayU.

Bilans konfrontacji
4 mecze: 2 zwycięstwa Olimpii, 2 remisy
bramki 4:2 dla Olimpii

10.11.2012 r. Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 0:1 (Łukasz Ślifirczyk)
09.06.2013 r. Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 0:0
09.11.2013 r. Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 (Kamil Graczyk, Rafał Leśniewski)
01.06.2014 r. Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 1:1 (Rafał Leśniewski)