Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 lipiec

Olimpia zaprezentowała się przed kibicami

Olimpia zaprezentowała się przed kibicami

Piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg tradycyjnie już przed rozpoczęciem sezonu zaprezentowali się przed swoimi kibicami. Na scenie ustawionej przed katedrą pojawił się cały, mocno odmłodzony, skład żółto-biało-niebieskich wraz ze sztabem szkoleniowym. Już w niedzielę mieszkańcy ponownie będą mogli z bliska zobaczyć elbląskich piłkarzy, tym razem przy Agrykola 8, podczas pierwszego meczu ligowego z Legionovią Legionowo

Jako pierwsi przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się bramkarze. W tym sezonie między słupkami Olimpii zobaczymy: Wojciecha Daniela, Kacpra Tułowieckiego i Kacpra Jurewicza. W formacji obronnej wystąpią: Kamil Wenger, Krzysztof Iwanowski, kapitan Tomasz Lewandowski, Krzysztof Niburski, Rafał Lisiecki, Michał Kiełtyka, Szymon Klepacki, Filip Kop-Ostrowski oraz Michał Balewski. W roli pomocników zagrają: Radosław Stępień, Michał Ressel, Mateusz Szmydt, Damian Szuprytowski, Bartosz Danowski, Jakub Bojas, Maciej Rozumowski, Kacper Korkliniewski i Eryk Filipczyk. O bramki dla Olimpii powalczą również napastnicy: dobrze znany elbląskiej publiczności Anton Kolosov, który w żółto-biało-niebieskich barwach występuje nieprzerwanie od 2007 roku, oraz nowy zawodnik przy Agrykola 8, Piotr Kurbiel. Do Elbląga przyszedł z pierwszoligowej Pogoni Siedlce, lecz w swojej karierze miał okazję występować już w ekstraklasie w barwach Lecha Poznań.
-Chciałbym strzelić dla Olimpii wiele bramek, lecz oczywiście boisko wszystko zweryfikuje. Ja tymczasem czekam na swój debiut w barwach Olimpii w ligowym spotkaniu - mówił podczas prezentacji.
Obok zawodników, przed publicznością zaprezentował się również cały sztab szkoleniowy w składzie: Adam Urbanowicz (trener bramkarzy), Dariusz Kaczmarczyk (II Trener), Elżbieta Sowińska (fizjoterapeutka). Nad całością czuwa oczywiście Adam Boros, pierwszy trener Olimpii Elbląg.
- Chciałbym przede wszystkim nadrobić zaległości, ponieważ nie było do tej pory dobrej okazji, żeby bardzo serdecznie podziękować wszystkim kibicom za poprzedni sezon, który przysporzył nam wiele radości. Ta symbioza, którą dostrzegam pomiędzy zawodnikami i kibicami, nawet w tych najtrudniejszych momentach, podnosi na duchu. Nawet przy niekorzystnych wynikach, można było na was liczyć, za to serdecznie dziękuję - zwracał się do kibiców trener Adam Boros. - Liczę na to, że będziecie nadal nas wspierać, przynajmniej tak, jak podczas zeszłego sezonu. Moja optyka spojrzenia na to, co robimy jest taka, że naszym wspólnym dobrem jest Olimpia. Efekt sportowy plus atmosfera na stadionie i ilość kibiców na trybunach będzie miała niewątpliwy wpływ na osoby które decydują jak ten stadion będzie wyglądać w przyszłości. A jest to dla nas bardzo ważny temat - dodał.
Po oficjalnej prezentacji przyszedł czas dla kibiców i moment szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych fanów. Piłkarze Olimpii zeszli ze sceny żeby rozdać autografy oraz stanąć do zdjęć z mieszkańcami Elbląga.
Pierwszy ligowy sprawdzian dla Olimpii Elbląg już w niedzielę (30 lipca). O godzinie 17, na stadionie przy Agrykola 8, podejmie piłkarzy Legionovi Legionowo.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg