Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 czerwiec

Konferencja Olimpii

Konferencja Olimpii

W bramce: Kacper Tułowiecki, Wojciech Daniel i Kacper Jurewicz. W polu: Kamil Wenger, Krzysztof Iwanowski, Krzysztof Niburski, Rafał Lisiecki, Radosław Stępień, Damian Szuprytowski, Michał Ressel, Bartosz Danowski, Jakub Bojas, Bartosz Szymanowski, Maciej Rozumowski, Anton Kołosow i Michał Bartkowski. Zarząd Olimpii jest też „po słowie” z Tomaszem Lewandowskim, który (prawdopodobnie) wróci na Agrykolę 8. Tak „na dziś” wygląda kadra Olimpii Elbląg.

W hotelu Atletikon odbyła się konferencja prasowa, na której zarząd Olimpii podsumował zakończony właśnie sezon. Żółto-biało-niebiescy zajęli wysokie piąte miejsce.
- Planowaliśmy przed sezonem być w górnej części tabeli, zakładaliśmy piąte, szóste miejsce i to udało się zrealizować – mówił Paweł Gumiak, prezes Olimpii Elbląg. - Był moment, że można było awansować do pierwszej ligi, niestety to się nie udało. Szkoda wielu punktów, remisów i przegranych straconych w ostatnich momentach meczów. Szkoda tego meczu w Radomiu, gdzie można się było zbliżyć na bardzo bliską odległość do Radomiaka, a później, w konsekwencji przegranych spotkań tej drużyny, można było ją dogonić. Nie udało się, ale taka jest piłka. Cieszymy się z miejsca, które osiągnęliśmy, ale pojawił się niedosyt.
Zmiany personalne w zespole będą poważne. Adam Boros zostaje na przyszły sezon w roli pierwszego szkoleniowca. Z poszczególnymi członkami sztabu szkoleniowego toczą się rozmowy. Nie wszyscy piłkarze w przyszłym sezonie przywdzieją żółto-biało-niebieskie stroje.
- Nie przedłużyliśmy umowy z Rafałem Maciążkiem, Dawidem Kubowiczem, Patrykiem Sokołowskim, Filipem Burkhardtem – zdradził Paweł Gumiak.
Nie podpisano też umowy z Radosławem Bukackim. Kontrakt z Łukaszem Pietroniem został rozwiązany za porozumieniem stron, na prośbę zawodnika. Paweł Piceluk jest już zawodnikiem beniaminka I ligi Rakowa Częstochowy.
- Każdemu zawodnikowi, który odszedł przedstawiliśmy swoją propozycję. Nie podjęli „rękawic” - mówił Łukasz Konończuk, wiceprezes Olimpii Elbląg.
O wzmocnieniach więcej będzie można napisać po rozpoczęciu przygotowań Olimpii, które zaczną się 29 czerwca. Na razie zarząd jest „po słowie” z Tomaszem Lewandowskim, dotychczasowym obrońcą Pogoni Siedlce. W ostatnim sezonie piłkarz rozegrał 21 spotkań na zapleczu ekstraklasy i zobaczył pięć żółtych kartek. Dla Tomasza Lewandowskiego będzie to powrót do Elbląga – piłkarz grał w Olimpii w latach 2012 - 2014 (60 meczów w lidze, trzy w Pucharze Polski, jeden gol, 16 żółtych kartek, dwie czerwone). Ciekawostką jest fakt, że nowy (?) obrońca Olimpii rozegrał też sezon w Legii Warszawa, występującej w Młodej Ekstraklasie (2008/09).
- Jest też grono juniorów, z których pojedyncze osoby zostaną zaproszone na testy do pierwszej drużyny – mówił prezes Olimpii. - Sprawdzaliśmy też teren wokół naszego województwa. Na naszych listach mamy zapisaną grupę około 20 zawodników. Większość kadry została utrzymana, potrzebujemy uzupełnienia pojedynczych pozycji.
Nie potwierdziła się informacja jednego z piłkarskich portali o rozmowach i transferze Michała Millera z Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.
- To kaczka dziennikarska. Nie rozmawiamy z tym zawodnikiem – Paweł Guminiak krótko rozwiał plotki na temat tego transferu.
Co oczywiście nie oznacza, że rozmowy z innymi nie trwają.
- 29 czerwca po konsultacjach z Adamem Borosem zaprosimy grupę zawodników. Przejdą testy, myślę, że zagrają z nami przez tydzień i trener wybierze zawodników, którzy według niego spełnią nasze oczekiwania – zdradził Łukasz Konończuk.
- Mamy wiele ofert od managerów piłkarzy. Jest bardzo mocna selekcja. Dziennie otrzymujemy tyle maili, że gdybyśmy chcieli zaprosić co drugiego, to mielibyśmy 200 osób – dodał Paweł Guminiak.
Przygotowania do sezonu rozpoczną się 29 czerwca. Sezon ligowy rusza dokładnie miesiąc później. Wcześniej Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował terminy rundy wstępnej i pierwszej rundy Pucharu Polski. Olimpia rozegra też kilka meczów sparingowych. Wśród potencjalnych rywali wymienia się gdyński Bałtyk i Olimpię Grudziądz.
A wszystko po to, żeby w przyszłym sezonie...
- Chcemy być w górnej części tabeli, a najlepiej awansować – Paweł Guminiak jasno nakreślił cel przed drużyną. - W tym roku było blisko, mam nadzieję, że następny sezon nie będzie gorszy niż ten zakończony.
Ciekawa sytuacja panuje także na zapleczu pierwszej drużyny. W weekend juniorzy zagrają w Olsztynie ze Stomilem. W przypadku zwycięstwa młodzi Olimpijczycy awansują do baraży o Centralną Ligę Juniorów, gdzie zmierzą się z mistrzem województwa łódzkiego. W sezonie 2018/19 prawdopodobnie do rozgrywek zostanie zgłoszona drużyna rezerw, która miałaby grać w lidze okręgowej.