Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 maj

Olimpia vs. Olimpia

Olimpia vs. Olimpia

Po tygodniowej przerwie w sobotę powracają emocje związane z II ligą. Olimpia Elbląga zagra ze swoją imienniczką w Zambrowie i będzie to ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Zambrów to bardzo gościny teren dla żółto-biało-niebieskich, ale jeden z meczów pozostawił w pamięci grubą rysę.

„Po październikowych spotkaniach można stwierdzić, że kopciuszek z Elbląga zaprosił na bankiet bogatych z Zambrowa” – takimi słowami zapowiadaliśmy spotkanie jesienne obu drużyn. Obecnie sytuacja jest zgoła odmienna. Beniaminek z Elbląga zajmuje obecnie solidne 6. miejsce w tabeli i nad żółto-biało-niebieskim nie wisi widmo spadku. Olimpia Zambrów zaś czeka na złapie oddechu przed końcem rozgrywek. Potrzebują zwycięstw jak ryba wody. 

Ostatni raz taka sztuka udała im się 29 kwietnia w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Prawie miesięczne nie zdobycie kompletu punktów ma odzwierciedlenie w tabeli. Olimpia Zambrów zajmuje obecnie przedostatnie miejsce. Zambrowianie chcąc marzyć o pozostaniu w II lidze muszą w sobotę po prostu wygrać.
Faworytem spotkania wydaje się zatem Olimpia z Elbląga, która oprócz obecnej sytuacji w tabeli może postraszyć swoich przeciwników liczbą zdobytych bramek. 55 goli to trzeci wynik w lidze (więcej strzeliła dotychczas Odra Opole i Raków Częstochowa), dla porównania Olimpia Zambrów ma na koncie 33 zdobyte bramki i są lepsi jedynie od Polonii Bytom i Rozwoju Katowice.
Jeśli spojrzymy na zarys historyczny meczów obu drużyn to również lepiej wypada elbląska drużyna. Olimpia Zambrów jeszcze nigdy nie wygrała ze swoją imienniczką z Elbląga! W ośmiu dotychczasowych meczach Olimpia Elbląg wygrywała pięciokrotnie, a trzy razy padał wynik remisowy. Bilans bramek 12:2 dla żółto-biało-niebieskich. Niby statystki po stronie Olimpii, ale doskonale pamiętamy sezon 2014/2015, w którym ostatecznie Olimpia Zambrów wyprzedziła Olimpię Elbląg w klasyfikacji III ligi.

Przegrana walka o II ligę
Nazywanie Olimpię Elbląg i Olimpię Zambrów śmiertelnym wrogami może być użyte na wyrost, ale wielką rywalizację o wysoką stawkę oglądaliśmy niedawno, bo wspomnianym sezonie 2014/2015.
Przed ostatnią kolejką liderem była Olimpia Zambrów. Mecz miał zdecydować kto awansuje do II ligi. Olimpia Elbląg musiała wygrać. Marzyła się wielka radość i zbliżeniu się do poważniejszej piłki. Do przerwy Elblążanie prowadzili, ale futbol lubi zwroty akacji i od 52 minuty był remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. To był dopiero druga bramka Olimpii Zambrów w bezpośrednich meczach, ale na wagę złota. Tamten remis był dla żółto-biało-niebieskich porażką.

O co walczy jeszcze Olimpia Elbląg?
Teoretycznie można stwierdzić, że żółto-biało-niebiescy mogliby już zakończyć sezon. Nie grozi im ani spadek, ani awans, ale Olimpia wciąż ma realne szanse na zajęcie 5. miejsca w II lidze. Co prawda elbląska drużyna nie jest zależna jedynie od siebie. Przede wszystkim należy dwa mecze wygrać i liczyć na potknięcie piątej obecnie Siarki Tarnobrzeg, która wyprzedza obecnie Olimpię o 1 punkt.
Dodatkowo trwa walka o koronę króla strzelców. Najpoważniejszymi kandydatami do zdobycia indywidualnego wyróżnienia jest Łukasz Pietroń i Leandro z Radomiaka Radom, którzy dotychczas piętnastokrotnie cieszyli się po zdobywanych bramkach. Nad goniącą grupą piłkarzy z drugiego miejsca mają przewagę 2 bramek. Walka o króla strzelców zatem wciąż pozostaje sprawą otwartą, ale rzecz jasna kibicujemy drugiemu kapitanowi Olimpii.

Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg w sobotę 27 listopada o godzinie 15. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Olimpia Elbląg na YouTubie.


Bilans konfrontacji:
8 meczów; 5 zwycięstwa Olimpii Elbląg, 3 remisy
bramki 12-2 dla Olimpii Elbląg


1. 10.08.1980 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:3 – Puchar Polski
2. 20.09.2008 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:1 (Tragarski)
3. 01.05.2009 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:3 (Styś, Kolosov, Stawiński)
4. 17.08.2013 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:0
5. 22.03.2014 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:1 (Sedlewski)
6. 11.11.2014 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:0 (Bojas)
7. 06.06.2015 – Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 1:1 (Szuprytowski)
8. 05.11.2016 – Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 2:0 (Piceluk, Szuprytowski)