Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 maj

Olimpia przed kolejnym meczem

Olimpia przed kolejnym meczem

W przeciągu czterech dni marzenia o wielce udanym sezonie prysły niczym bańka mydlana. Przegrana z Radomiakiem praktycznie przekreśliła szanse Olimpii na baraż o I ligę, a środowa porażka z Concordią zamknęła drogę po Wojewódzki Puchar Polski.

Kryzys, czy lekka zadyszka Olimpii? W dobrze funkcjonującej drużynie coś się zacięło i należy szukać powrotu na właściwe tory. Jednak w najbliżej kolejce o tę sztukę będzie niezwykle ciężko. Do Elbląga przyjedzie „trzecia siła” II ligi Puszcza Niepołomice. 

„Pięć kroków do awansu” – te hasło unosi się w Niepołomicach od ostatniej wygranej 3:2 nad Polonią Warszawa. Droga do I ligi jest na wyciągnięcie ręki co jest odczuwalne i coraz głośniej mówione w obozie najbliższych gości Olimpii. Zatem mobilizacja w Puszczy jest ogromna, co będą chcieli potwierdzić w Elblągu.
Przeciwnik żółto-biało-niebiskich zgromadził dotychczas 54 punkty, czyli o 10 więcej niż Olimpia. Szykuje się zatem bardzo ciężka przeprawa dla podopiecznych Borosa. Kibice liczą jednak na pozytywną reakcję piłkarzy, w końcu ego drużyny zostało podrażnione. Pozytywem będzie powrót do składu - niepowołanych na mecz z Concordią - Kubowicza, Bukackiego i Stępnia.
W rundzie jesiennej Olimpia zremisowała z Puszczą w Niepołomicach 1:1. Bramkę dla elbląskiej drużyny zdobył Jakub Bojas, który w najbliższym meczu zapewne wybiegnie w podstawowym składzie. Jego zmiana w środowym meczu z Concordią wniosła nieco ożywienia i potwierdziła, że Jakub jest w dobrej formie.
To niezaprzeczalne, że w sobotnim meczu faworytem będzie Puszcza, ale w dotychczasowych meczach na Agrykola 8 sobotni goście nie odnieśli zwycięstwa. W roku 2010 Olimpia rozgromiła Puszczę aż 5:1. Świetną partię rozegrał wówczas Kamil Jackiewicz, popisując hat-trickiem. Dwa lata później Olimpia zremisowała z Puszczą 1:1. Bramkę na wagę remisu strzelił, po pewnie wykonanym rzucie karnym, Lubomir Lubenow.


Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice w sobotę 13 maja o godz. 17.

Bilans konfrontacji:
5 meczów; 1 zwycięstwo Olimpii: 3 remisy; 1 przegrana
bramki 8-5 dla Olimpii
13.11.2010 Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 5:1 (Jackiewicz x3, Dremluk, Bułka)
12.06.2011 Puszcza Niepołomice – Olimpia Elbląg 1:1 (K. Kaczmarczyk)
18.08.2012 Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 1:1 (Lubenow)
15.05.2013 Puszcza Niepołomice – Olimpia Elbląg 1:0
15.10.2016 Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 1:1 (Bojas)