Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

29 marzec

Szeroka kadra

Szeroka kadra

Kontuzje i kartki – zmora każdego trenera. Wypadają ze składu zawodnicy, którzy do tej pory grali w podstawowej jedenastce i trzeba ich zastąpić. Szeroka i wyrównana kadra pozwala uporać się z tym problemem.

Od pierwszego wiosennego meczu ZKS Olimpia Elbląg zmuszona jest radzić sobie bez najskuteczniejszego napastnika drużyny Pawła Piceluka. Kontuzja, która do dnia dzisiejszego nie pozwoliła Picelukowi poprawić dorobku strzeleckiego (10 bramek w 2 lidze, ex aequo z Łukaszem Pietroniem lider klasyfikacji strzelców) nie jest dla drużyny komfortową sytuacją. Olimpia już 4 wiosenne mecze musi radzić sobie bez swojego najlepszego napastnika.

Na szczęście Sztab Szkoleniowy dzięki dobrej dyspozycji ofensywnie usposobionych zawodników załatał dziurę po Piceluku. Z dobrej strony pokazali się w poprzednich meczach Kolosov (1 gol|), Stępień (2 gole) i Szuprytowski (1 gol). Gola dołożył także bardzo skuteczny Pietroń i kapitan Olimpii Kubowicz.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w linii pomocy podczas wyjazdowego spotkania z Wartą Poznań. Nadmiar żółtych kartek z tego spotkania wyeliminował podstawowego środkowego pomocnika, młodzieżowca Bartosza Danowskiego. Wygrane, wyjazdowe spotkanie z Wartą 2:1, udowodniło, że inny młodzieżowiec Krzysztof Niburski, dotychczas wchodzący z ławki, również radzi sobie bardzo dobrze na boiskach 2 ligi.
Spotkanie w Poznaniu kibiców Olimpii Elbląg napawa optymizmem z innego powodu. W 80 minucie zadebiutował w żółto-bialo-niebieskch barwach junior Olimpii, który dołączył do pierwszego zespołu podczas przerwy zimowej. Maciej Rozumowski. Pojawił się on na boisku zastępując Niburskiego właśnie i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Występy młodzieżowców i wychowanków na boiskach 2 ligi w barwach Olimpii Elbląg są także ważne dla Klubu z innego powodu. Mowa tutaj o klasyfikacji Pro System Junior. Obecnie Olimpia zajmuje w drugoligowej stawce ósme miejsce.

Jest szansa, że częstsze występy młodzieżowców i wychowanków pozwolą poprawić tę pozycję.
Kolejna okazja nadarzy się, już w najbliższą sobotę, podczas meczu z GKS Bełchatów. Pierwszy gwizdek o 16:00. Bilety do nabycia w internecie, w Biurze Klubu oraz od środy w salonie NC+ w CH Ogrody.