Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 luty

Podsumowanie sparingów

Podsumowanie sparingów

ZKS Olimpia Elbląg w najbliższą sobotę wznowi rywalizację w 2 lidze PZPN. Pierwszym przeciwnikiem Olimpii będzie Odra Opole. Odra to murowany kandydat do awansu do 1 ligi. Początek meczu 04.03. o 14:00 w Opolu.

Nastroje w Olimpii po ostatnim, wygranym 4:1 sparingu z Legią II Warszawa są dobre. - Jeśli zaprezentujemy w spotkaniu z Odrą podobną dyspozycję jak w meczu z Legią II to o wynik powinniśmy być spokojni – takie głosy dobiegają ze Sztabu Szkoleniowego ZKS Olimpia.
Nie ma się czemu dziwić. Olimpia w całym przekroju okresu przygotowawczego spisywała się dość przyzwoicie. Z pewnością bezkompromisowo. W ośmiu grach sparingowych żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 5 razy (2x z GKS Przodkowo, z Bytovią Bytów, Sokołem Ostróda i Legią II). 3 mecze zakończyły się porażką Olimpii (z Chojniczanką, Bałtykiem Gdynia i Huraganem Morąg).
Najwięcej bramek w okresie przygotowawczym dla Olimpii zdobyli po 3 Michał Ressel i Anton Kolosov. Dobra dyspozycja cieszy zwłaszcza w obliczu kontuzji napastnika Pawła Piceluka, którego z pewnością zabraknie w spotkaniu z Odrą.

21.01. GKS Przodkowo               1:0 Anton Kolosov
25.01. Chojniczanka Chojnice     5:0
28.01. Bałtyk Gdynia                  1:2 Jakub Bojas
01.02. Drutex-Bytovia                4:2 Dawid Kubowicz, Rafał Lisiecki, Patryk Sokołowski, Michał Ressel
04.02. Sokół Ostróda                 4:1 Anton Kolosov, Michał Ressel, Bartosz Danowski, Jakub Bojas
11.02. Huragan Morąg               2:3 Łukasz Pietroń (k), Rafał Lisiecki
18.02. GKS Przodkowo              2:1 2x Kamil Wenger
25.02. Legia II Warszawa          4:1 Michał bartkowski, Radosław Stępień, Anton Kolosov, Michał Ressel

 20 kolejka 2 ligi rozegrana zostanie w dniach 3, 4 i 5 marca. Początek meczu Odra Opole – Olimpia Elbląg o 14:00. Kibice ZKS Olimpia Elbląg przygotowują zorganizowany wyjazd na to spotkanie. Dla wszystkich, którzy nie mogą wybrać się do Opola, TV Olimpia Elbląg przygotuje relację live na kanale TV Olimpia Elbląg na youtube,

Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na YouTube.
Wspieraj ZKS Olimpia Elbląg i TV Olimpia Elbląg – wystarczy, że wejdziesz → https://patronite.pl/olimpiaelblag
Skrót meczu ZKS Olimpia Elbląg – Legia II Warszawa → TUTAJ