Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

24 luty

Sparing nr 8, Hit sparingowy

Sparing nr 8, Hit sparingowy

Legia Warszawa – Klub, który w Elblągu cieszy się niebywałą popularnością. Sparing drugoligowej ZKS Olimpia Elbląg z drugą drużyną Legii Warszawa grającą na co dzień w 3 lidze z pewnością będzie interesującym pojedynkiem dla sympatyków futbolu w naszym mieście. Spotkanie w sobotę 25 lutego o 12:00 na boisku przy Skrzydlatej.

Legia II Warszawa w 3 lidze (grupa I) radzi sobie bardzo dobrze. Z dorobkiem 32 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Widzimy więc, że jest to wymarzony bo wymagający przeciwnik na zakończenie okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej 2 ligi.

ZKS Olimpia Elbląg z tym samym rywalem zmierzyła się rok temu. Wówczas padł remis 2:2. Olimpia objęła prowadzenie po trafieniu z karnego Dawida Kubowicza w 40 minucie. Na 2:0 podwyższył Jakub Bojas. Olimpia nie utrzymała prowadzenia.
Dla żółto-biało-niebieskiech będzie to ostatnia gra kontrolna. Siedem rozegranych do tej pory sparingów dostarczyło bardzo dużo materiału do analizy dla Sztabu Szkoleniowego. Żółto-biało-niebiescy mają za sobą dwa zwycięstwa z GKS Przodkowo, Bytovią Bytów i Sokołem Ostróda. Trzy porażki z 1 ligową Chojniczanką Chojnice, Bałtykiem Gdynia i Huraganem Morąg.

21.01. GKS Przodkowo 1:0 Anton Kolosov
25.01. Chojniczanka Chojnice 5:0
28.01. Bałtyk Gdynia 1:2 Jakub Bojas
01.02. Drutex-Bytovia 4:2 Dawid Kubowicz, Rafał Lisiecki, Patryk Sokołowski, Michał Ressel
04.02. Sokół Ostróda 4:1 Anton Kolosov, Michał Ressel, Bartosz Danowski, Jakub Bojas
11.02. Huragan Morąg 2:3 Łukasz Pietroń (k), Rafał Lisiecki
18.02. GKS Przodkowo 2:1 2x Kamil Wenger
25.02. Legia II Warszawa 12:00, boisko przy ul. Skrzydlatej

Olimpia w sparingu z pewnością wystąpi w najsilniejszym zestawieniu. Nie zagrają jedynie zawodnicy, który wracają do siebie po przebytych urazach. Spotkanie z Legią II Warszawa można potraktować jako próbę generalną przed meczem wyjazdowym z Odrą Opole, które odbędzie się 4 marca o godzinie 14:00 w Opolu.
Sparing z Legią II Warszawa w sobotę 25 lutego o 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Ze wszystkich meczów ZKS Olimpia Elbląg będą przygotowywane skróty telewizyjne – do obejrzenia na TV Olimpia Elbląg na YouTube.
Wspieraj ZKS Olimpia Elbląg i TV Olimpia Elbląg – wystarczy, że wejdziesz → https://patronite.pl/olimpiaelblag
Zapowiedź meczu z Legią II Warszawa → https://www.youtube.com/watch?v=ew7kmXw7ciM
Skrót meczu ZKS Olimpia Elbląg – GKS Przodkowo → https://www.youtube.com/watch?v=Gtnxm3nXfZY