Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 luty

Mistrzowie Europy zagrają w Elblągu

Mistrzowie Europy zagrają w Elblągu

W dniach 8-11 kwietnia 2017 roku w Elblągu odbędzie się Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Europy Seniorów w Futsalu.

W turnieju oprócz Polaków zagrają aktualni Mistrzowie Europy – Hiszpanie, czwarta drużyna ostatnich Mistrzostw Europy – Serbia oraz Mołdawia. Elbląski turniej będzie jednym z rozgrywanych równolegle w Europie siedmiu turniejów eliminacyjnych. Do Finałów Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane na początku 2018 roku na Słowenii awansują zwycięzcy każdego z siedmiu turniejów. Drugie drużyny i jedna trzecia (z najlepszym bilansem) zagrają w barażach o awans.

Warmińsko-Mazurski ZPN aplikował za pośrednictwem PZPN o organizację turnieju do UEFA jesienią 2016 roku. Nasz wniosek został zaakceptowany i UEFA powierzyła nam organizację tej niezwykle prestiżowej imprezy. Dzięki temu w naszym województwie zobaczymy najlepszych futsalowców z Polski i Europy. Już dziś wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na trybuny elbląskiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR do kibicowania Reprezentacji Polski! Informacje o biletach i sposobach ich nabycia pojawią na naszej stronie internetowej do końca lutego.

We wtorek 14 lutego w Elblągu nastąpiła oficjalna prezentacja turnieju eliminacyjnego. Na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR Elbląg przebywający aktualnie na zgrupowaniu piłkarze Reprezentacji Polski Futsalu przeprowadzili zajęcia piłkarskie z elbląską młodzieżą w ramach akcji „Stop zwolnieniom z W-F”. W trakcie zajęć sportowych odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz samorządowych (Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski i Starosta Elbląski – Maciej Romanowski) oraz przedstawicieli PZPN i W-MZPN (Marek Łukiewski Prezes W-MZPN i Przewodniczący KPAiM PZPN, Paweł Guminiak Wiceprezes W-MZPN i Członek KPAiM PZPN oraz Andrzej Bianga Trener Reprezentacji Polski w Futsalu).