Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

18 styczeń

Zawodnik Akademii Olimpia Elbląg powołany do Młodych Orłów

Zawodnik Akademii Olimpia Elbląg powołany do Młodych Orłów

Bartosz Mowczyn, grający w roczniku 2004 znalazł się wśród 40 najlepszych zawodników z całej Polski. Został on powołany na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów.

Akademia Młode Orły to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce.
Bartek jest jednym z dwóch zawodników powołanych z województwa warmińsko-mazurskiego (drugim jest przedstawiciel zespołu GKS Wikielec). Bartek na co dzień jest zawodnikiem drużyny młodzików szkolonej przez trenera Arkadiusza Ziółkowskiego oraz reprezentantem kadry wojewódzkiej rocznika 2004, którą prowadzi trener Akademii ZKS Olimpia Elbląg Karol Przybyła.
Powołani zawodnicy wyłonieni zostali na podstawie długich i wnikliwych obserwacji we wszystkich województwach. Turnus Akademii Młodych Orłów odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 29.01-04.02. Uczestnicy przez tydzień będą ćwiczyć pod okiem sztabów szkoleniowych skupionych wokół trenerów prowadzących: Marcina Dorny i Michała Libicha. – Oprócz treningów stricte piłkarskich, chcemy aby nasi zawodnicy rozwijali się także w kontekście sprawności ogólnej. Cały mikrocykl treningowy został przygotowany na tę okazję przez Remigiusza Rzepkę, a więc trenera pracującego na co dzień z pierwszą reprezentacją Polski. Będziemy pracować nad poszczególnymi zdolnościami motorycznymi, pojawi się sporo zajęć usprawniających na hali, z akcentami na gibkość i akrobatykę. Nie zabraknie także zajęć w terenie, gdzie również można przeprowadzić efektywny trening motoryczny oraz chcemy wprowadzić inne dyscypliny sportu. Oprócz tego, przeprowadzimy testy, tak aby mieć nowe dane do diagnozy postępu tych zawodników – mówi trener reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

Bartkowi życzymy powodzenia.