Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 styczeń

Olimpia startuje z przygotowaniami do rundy wiosennej

Olimpia startuje z przygotowaniami do rundy wiosennej

Po 27 dniach przerwy piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg wracają do wspólnych treningów. Pierwsze w nowym roku zajęcia odbędą się w czwartek (5.01) na boisku przy ul. Skrzydlatej. Przed nimi dwa miesiące przygotowań do rundy wiosennej - pisze dzisiaj Dziennik Elbląski.

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej rozmawiamy z trenerem piłkarzy Olimpii Elbląg Adamem Borosem.

— Ubiegły rok może pan zaliczyć do udanych?
— Tak jak obiecywaliśmy, dopięliśmy swojego celu. Na 70-lecie klubu wywalczyliśmy awans do II ligi. Jako beniaminek w tej lidze po rundzie jesiennej zajmujemy wysokie, siódme miejsce w tabeli. Do czwartego zespołu, dającego grę w barażach o I ligę, Puszczy Niepołomice tracimy zaledwie pięć punktów. Wszystko jest jeszcze przed nami i nie jest to ostatnie słowo. Najważniejsze, że w drużynie jest zapał, energia i optymistyczne nastroje.

— Teraz drużyna wraca do zajęć po prawie miesięcznej przerwie?
— Ostatni mecz ligowy rozegraliśmy 26 listopada pokonując Polonię Bytom 5:1. Później nastąpiło roztrenowanie, które trwało do 9 grudnia. Dzień później piłkarze przebywali już na urlopach. Nie znaczy to, że mieli totalny luz od sportu. Każdy z 21 zawodników na ten czas otrzymał rozpiskę z indywidualnymi zadaniami na podtrzymanie wytrzymałości tlenowej oraz odpowiedniego limitu wagi. Przed zespołem jest osiem tygodni pracy, podczas których będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do walki w lidze.

— Jak będzie wyglądały przygotowania?
— W czwartek zaplanowaliśmy trening organizacyjny, polegający na zabawie z piłkami. W sobotę zakończymy go testami wytrzymałościowo- szybkościowymi. Każdego następnego tygodnia powoli będziemy wchodzić w wytrzymałość ogólną. Będą też ćwiczenia siłowe z piłkami lekarskimi jak i taśmami gumowo-rozciągającymi. Trenowali będziemy nie tylko w hali, ale także w terenie, na bieżni, siłowni oraz korzystać będziemy z basenu. W planach jest także zgrupowanie dochodzeniowe od 23 stycznia do 4 lutego, podczas którego będziemy trenowali 2-3 razy dziennie. Nie zabraknie też spotkań kontrolnych. Mamy ich osiem: pięć z III-ligowcami oraz trzy z I-ligowcami.

— Jak wygląda kadrowo drużyna po zimowej przerwie?
— Do dyspozycji będę miał praktycznie wszystkich zawodników. Z drużyny odszedł jedynie młodzieżowiec Adam Wolak. Nie był on zainteresowany przedłużeniem umowy, więc wrócił do Arki Gdynia. Kadra liczy obecnie 26 zawodników. Pojawiło się w niej pięciu juniorów, wychowanków naszego klubu. Do zespołu po kontuzji łąkotki powrócił Krzysztof Niburski, który z powodzeniem może już ćwiczyć na pełnych obrotach. Z kolei Filip Burkhardt po zerwaniu ścięgna Achillesa dochodzi do siebie i jeszcze w tym miesiącu rozpocznie treningi.
JK

Terminarz gier kontrolnych Olimpii: 21.01 GKS Przodkowo (w Elblągu); 25.01 Chojniczanka Chojnice (Elbląg), 28.01 Bałtyk Gdynia (Elbląg), 01.02 Bytovia Bytów (Stężyca), 4.02 Sokół Ostróda (Elbląg), 11.02 Huragan Morąg (Elbląg), 18.02 Olimpia Grudziądz (Elbląg), 25.02 Legia II Warszawa (Elbląg).