Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 grudzień

Taki był rok Olimpii (styczeń, luty, marzec)

Taki był rok Olimpii (styczeń, luty, marzec)

Piłkarze Olimpii zakończyli już tegoroczne występy. Jaki to był rok dla klubu? Dobry. Co się działo wokół Olimpii? Wiele – można odpowiedzieć w skrócie. Obszerne podsumowanie znajdziecie w czteroodcinkowym raporcie. Dzisiaj pierwsza część na temat wydarzeń z pierwszego kwartału 71. roku istnienia Olimpii Elbląg.

Styczeń: Nagroda Prezydenta
6 stycznia podczas gali w Teatrze im. Sewruka wręczono doroczne Nagrody Prezydenta Elbląga. Trafiły w ręce ośmiu laureatów, wśród których znalazła się Olimpia Elbląg. Pamiątkową statuetkę odebrał w imieniu klubu prezes Paweł Guminiak. Nagroda była uwieńczeniem 70-lecia obchodów powstania Olimpii, która od siedmiu dekad wychowuje dzieci i młodzież w duchu sportu, obecnie w trzech dyscyplinach: w piłce nożnej, w kajakarstwie i w zapasach. Zachęcamy do obejrzenia wizytówki ZKS Olimpii Elbląg przygotowanej przez Telewizję Elbląską (dzisiaj Truso.tv)

Wznowienie treningów i turniej w Sosnowcu
11 stycznia Olimpia Elbląg spotkała się na pierwszym treningu w nowym roku - na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Skrzydlatej. Trener Adam Boros miał do dyspozycji całą kadrę i w krótkie rozmowie z mediami zapowiedział, że cele sportowe są niezmienne. – Mamy wygrać ligę, a później baraż do II ligi.
Kilka dni po wznowieniu treningów żółto-biało-niebiescy zagrali w turnieju halowym im. Włodzimierza Mazura w Sosnowcu. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec, drugoligowy Raków Częstochowa oraz przedstawiciele III ligi Rekord Bielsko-Biała oraz Olimpia Elbląg.

W pierwszym meczu Olimpia wygrała 4:3 z Rakowem Częstochowa (Pietroń, Domagała, Sokołowski, Szuprytowski), w drugim zaś pokonała Rekord Bielsko-Biała 3:2 (Szuprytowski x2, Tułowiecki). Ostatni pojedynek stał się jednocześnie finałem. Olimpia musiała jednak uznać wyższości występującego w pierwszej lidze Zagłębia i przyjąć gorycz porażki 1:8. Honorową bramkę strzelił Kamil Wenger. Ostatecznie elbląska drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony kończąc turniej na drugim miejscu.

Mecze kontrolne
W pierwszym meczu kontrolnym Olimpia pokonała w Elblągu (mecz na Skrzydlatej) Spartę Brodnica 5:1 (Piceluk, Kubowicz, Piotrowski x2, Bojas). W okresie przygotowawczym często powtarza się, że wyniki meczów kontrolnych nie mają większego znaczenia, jednak zawsze milej się pracuje po zwycięstwie.
W drugim sparingu Olimpia pokonałą 2:1 Elanę Toruń po bramkach Kuczkowskiego i Stępnia. Żółto-biało-niebiescy wygrali zasłużenie, ale nie ustrzegli się błędów, jednak każdy zdawał sobie sprawę z etapu przygotowań.
Mecz kontrolny nr 3 i nr 4 – co ciekawe – Olimpia rozegrała tego samego dnia. Dysponujący szeroką kadrą trener Adam Boros postanowił, że jednego dnia zapewni grę każdemu zawodnikowi w jak największym wymiarze czasowym. Olimpia najpierw wygrała z Cartusią Kartuzy 3:2 (Ł.Pietroń x2, Piotrowski), potem zremisowała z Motorem Lubawa 1:1 (Szuprytowski).

Luty: profesjonalizacja Akademii Olimpii
Młodzi piłkarze elbląskiej drużyny i ich rodzice, a także wszyscy trenerzy od lutego korzystają z dziennika ProTrainUp. – Dziennik w Olimpii jest niezbędny do nadzorowania i prawidłowego prowadzenia szkolenia, zgodnego z wprowadzonym systemem szkolenia zawodników Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg – mówił Karol Przybyła, trener koordynator Olimpii Elbląg.

Mecze kontrolne
W piątym spotkaniu przed wznowieniem rozgrywek Olimpia pokonała przy Skrzydlatej Powiśle Dzierzgoń 4:2 (Bartkowski, Kubowicz, Kolosov, Piotrowski). Pierwotnie tego dnia piłkarze mieli rozegrać dwa sparingi, ale ostatecznie swój przyjazd odwołali Błękitni Raciąż.
Pierwsza porażka przyszła w szóstym meczu kontrolnym. Na boisku w Świeciu Olimpia Elbląg przegrała ze swoją imienniczką z Grudziądza 1:2 (Szuprytowski). Pomimo porażki żółto-biało-niebiescy mogli być zadowoleni z formy zaprezentowanej na tle pierwszoligowca.
Kolejne dwa mecze Olimpia ponownie rozegrała jednego dnia. To był dobry dzień obfitujący w znaczną liczbę goli. Olimpia strzeliła łącznie dwanaście bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Z KS Chwaszczyno żółto-biało-niebiescy wygrali 4:0 (Kolosov, Bojas x2, Szuprytowski), zaś z Pomezanią Malbork 8:0.
Mecze sparingowe nr 9 i nr 10 ponownie odbyły się tego samego popołudnia. Tym razem Olimpia zremisowała z Rodłem Kwidzyn 3:3 (Graczyk x2, M. Pietroń) i wygrała z Bałtykiem Gdynia 3:1 (Kubowicz, Piceluk x2). Zwycięstwem zakończyło się także spotkanie kontrolne ze Startem Warlubie 1:0 (Bartkowski).
Kolejny test-mecz zapowiadał się jako hit okresu przygotowawczego. Na dwa tygodnie przed startem ligi zagrała z drugą drużyną Legii Warszawa. Pomimo mroźnej aury, na boisku przy Skrzydlatej zjawiła się liczna grupa kibiców, którzy obejrzeli sparing na niezłym poziomie piłkarskim. Olimpia prowadziła już 2:0, ale mecz zakończył się ostatecznie remisem 2:2 (Kubowicz, Bojas). Skrót meczu dostępny – tutaj -

Marzec: Ostatki przed sezonem
Tradycyjnie na zakończenie przygotowań przed wznowieniem rozgrywek pierwsza drużyna Olimpii rozgrywa mecz kontrolny z juniorami starszymi własnej Akademii. Niespodzianki nie było. Seniorzy wygrali zdecydowanie 8:0 (Kuczkowski, Piceluk, Stępień, Kolosov, Bartkowski, Bojas x2 i jedna bramka samobójcza). To był ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek w III lidze. Cel Olimpii pozostawał ten sam: najpierw zwycięstwo w trzecioligowych rozgrywkach, a następnie wygranie barażu o awans do II ligi.

Kibice wybrali jedenastkę 70-lecia
W plebiscycie organizowanym wspólnie przez Olimpię Elbląg, portEl.pl i Dziennik Elbląski kibice zdecydowali w głosowaniu, kto znajdzie się w jedenastce 70-lecia Olimpii Elbląg.
W trwającym pół roku głosowaniu oddano blisko 15 tysięcy głosów. W trakcie przerwy
w meczu Olimpii z Warmią Grajewo uhonorowano laureatów konkursu. Byli zawodnicy elbląskiej drużynie ponownie zaprezentowali się publiczności. Ulubieńcy przed lat usłyszeli zasłużone brawa.
Jedenastka 70-lecia Olimpii Elbląg: Hyz – Fiłonowicz, Buczkowski, Tyburski, Bianga – Boros, Zawada, Fedoruk, Szałachowski – Kolosov, Spychalski. Trener: Józef Bujko.

Pewne zwycięstwa ligowe
Olimpia w marcu rozegrała trzy mecze ligowe – dwa na wyjeździe i jedno na własnym stadionie. Najtrudniejszym spotkaniem było pierwsze po zimowej przerwie. Olimpia zagrała w Białymstoku z drugą drużyną Jagiellonii. Ostatecznie elblążanie wygrali 2:1 po bramkach Patryka Sokołowskiego i po samobójczym trafieniu Jonatana Strausa.
W następnej kolejce Olimpia pewnie pokonała Warmię Grajewo 4:0 (Ł. Pietroń, Piceluk x2, Wenger). Jeszcze większą skutecznością popisywali się piłkarze Olimpii w meczu z Granicą Kętrzyn, którą żółto-biało-niebiescy rozgromili 7:1 (Piceluk x3, Szuprytowski, Bartkowski, Stępień i bramka samobójcza).