Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

23 listopad

Przebudowa budynku Klubowego

Przebudowa budynku Klubowego

Przy Agrykola 8 - robotnicy rozpoczęli wyburzanie części budynku klubowego Olimpii Elbląg.

Inwestycja, która (mamy nadzieję) jest pierwszym krokiem modernizacji Stadionu Miejskiego, weszła w fazę realizacji. Dziś robotnicy rozpoczęli wyburzanie tych części budynku klubowego Olimpii Elbląg, które nie będą potrzebne. Nowa siedziba żółto-biało-niebieskich ma być na miarę aspiracji klubowych działaczy. W wyniku remontu budynek ma zyskać nowe piętro nad szatnią. W tej części mają znaleźć się m.in. sala konferencyjna, mała salka gimnastyczna i szatnie. Na parterze mają znaleźć się pomieszczenia: do kontroli antydopingowej, do udzielenia pierwszej pomocy. Swoje miejsce mają znaleźć też łyżwiarze z wciąż nieukończonego toru łyżwiarskiego. Budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację.

Na czas remontu siedziba klubu została przeniesiona do położonego obok stadionu hotelu Atletikon. Zmiany czekają też piłkarzy obu elbląskich klubów. W przyszłym roku (w rundzie wiosennej i jesiennej oraz podczas meczu Olimpii z Polonią Bytom) zaplecze dla piłkarzy będzie umiejscowione w pobliskim Gimnazjum nr 5.

Początek inwestycji nie oznacza problemów dla kibiców. Jak informuje Olimpia Elbląg, na sobotni mecz żółto-biało-niebieskich z Polonią Bytom udostępniona dla kibiców będzie trybuna A („kryta”) oraz sektor C („łuk”). Wejście na oba sektory jest od ul. Agrykola.

Pracownicy MOSIR-u zdemontowali wcześniej te elementy wyposażenia, które można wykorzystać w innych budynkach zarządzanych przez ośrodek. Zakończenie modernizacji budynku jest planowane do 28 listopada 2017 r . Inwestycja ma kosztować 3,3 mln zł, z czego 1,8 mln władze miasta pozyskały z Ministerstwa Sportu i Turystyki.