Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 październik

Może tym razem się uda (video)

Może tym razem się uda (video)

140 dni temu Olimpia wygrała mecz barażowy w Lublinie. Wtedy szaleństwo, potem co najwyżej względne zadowolenie po remisach w spotkaniach wyjazdowych. Olimpia od czerwca nie wygrała „na wyjeździe”. Czas na zakończenie złej passy!

Trudno pozbyć się z głowy uczucia, że w Olimpii wciąż tkwią rezerwy. Chociażby te nieszczęsne (dotąd) wyjazdy. Sześć prób i ani jednego zwycięstwa. Olimpia obok Polonii Warszawa jest jedyną drużyną II ligi, która jeszcze nie wygrała poza własnym boiskiem. Wydaje się, że mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński jest idealną szansą na przerwanie tej złej wyliczanki.

Stargard do zdobycia
Szykuje się kolejny mecz o „sześć punktów”. W dotychczasowych 14. meczach obie drużyny zgromadziły po 18 punktów. Co ciekawe, Błękitni na własnym boisku zgromadzili jedynie 7 „oczek”, wygrywając tylko raz w sześciu domowych próbach. –Błękitnym ewidentnie lepiej się gra w meczach wyjazdowych. Szczelnie bronią i liczą na kontry. U siebie mają problem ze stworzeniem ataku pozycyjnego – mówił kierownik drużyny Dariusz Kaczmarczyk.

Oczywiście nie zależy nam na podkręcaniu temperatury. To zwykła kalkulacja. W końcu musi przyjść przełamanie i wydaje się, że mecz w Stargardzie Szczecińskim jest idealnym miejscem na zdobycie kompletu punktów.

Czas na nową kartę w historii
Olimpia postara się przełamać złą passę obecnego sezonu (brak zwycięstw na wyjeździe) oraz złą passę w bezpośrednich spotkaniach. Dotychczas obie drużyny spotkały się dwukrotnie: w III lidze sezonu 1989/1990. Statystki są korzystniejsze dla Błękitnych, którzy raz wygrali (u siebie 5:1) i raz zremisowali (1:1 bramkę dla Olimpii strzelił Jacek Ptak).

Zaraz pojawią się opinie, że bajdurzymy i oceniamy szansę Olimpii ponad miarę. Przecież przed meczem obie drużyny zawsze mają taką samą szansę na zwycięstwo. My jednak wolimy wierzyć, że każda – nawet najgorsza – passa w końcu się skończy. Dodatkowo z drużyny napływają pozytywne wiadomości – Do treningów wróciłem we wtorek i jestem do dyspozycji trenera – poinformował nas Kamil Wenger, środkowy obrońca Olimpii.

Wierzymy w pierwsze zwycięstwo Olimpii na wyjeździe! Mecz w sobotę 29 października o godzinie 13:00.