Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 październik

Królowie remisów

Królowie remisów

Po ostatnim – sami przyznacie – mdłym meczu, zastanowiliśmy się, czy remisy to specjalności jedynie Kazimierza Moskala i Olimpii Elbląg. Kto bardziej zasługuje na miano „króla remisów”? Ktoś z wymienionej dwójki, a może ogólnie cała II liga?

Dotychczas naszym pierwszym skojarzeniem dotyczącym króla remisów był trener Kazimierz Moskal. Łatka przyległa już za czasów trenowania Wisły Kraków, a potwierdzenie przyszło z nowym sezonem już w Pogoni Szczecin. Jednak próbę odebrania „zaszczytnego” tytułu nie podjęła – jak mogłoby się wydawać – Olimpia Elbląg, lecz całe rozgrywki II ligi.

Wyniki ostatniej kolejki
Ze względu na odwołanie jednego z planowanych meczów w ostatniej kolejce II ligi rozegrano 8 spotkań. Tylko w dwóch konfrontacjach ktoś zgarnął komplet punktów. W pozostały sześciu meczach padły wyniki remisowe! Oczywiście zaraz pojawią się opinie, że bronimy Olimpię, która bez względu na wszystko mecz z Rozwojem powinna wygrać. Co ciekawe drużyna ze Śląska do spotkania podchodziła równie buńczucznie. Takich gierek przedmeczowych było zapewne u większości drużyn, a potem boisko weryfikuje i drużyny dopisują sobie po jednym „oczku”. Nie po raz pierwszy II liga walczy o miano „króla remisów”.

Statystyki remisów w ligach piłkarskich
Natrafiliśmy w internecie na bardzo ciekawe zestawienie. Analizując procentową ilość remisów w ligach piłkarskich sezonie 2016/2017 na całym świecie, Polska II liga plasuje się w ścisłej czołówce. 35,20 procent - to współczynnik padających remisów w II lidze. Wychodzi zatem, że ponad jedna trzecia meczów kończy się podziałem punktów.

1.Iran Pro League 47,22%
2.Izrael National League 42,59%
3.Hiszpania Segunda 40,50%
4.Włochy Serie B 40,00%
5.Chile Primera B 38,10%
6. Indie Super League 38,10%
7. Francja Ligue 2 37,82%
8. Portugalia Segunda 35,61%
9. Polska II liga 35,20%
10.Macedonia MFL 35,19%

18. Polska I liga 33,60%

50. Lotto Ekstraklasa 28,16%

Wnioski nasuwają się same. W tej lidze nie tylko Olimpia systematycznie remisuje. Każda drużyna dzieli się punktami, dzięki temu po 14. kolejkach plasująca się w środku tabeli Olimpia traci jedynie 2 punkty do czwartego miejsca i ma przewagę jedynie 4 punktów nad strefą spadkową. Wciąż trudno jasno określić, czy Olimpia gra zgodnie z oczekiwaniami, czy zdecydowanie poniżej.

Oszukać ligę
Uczestnicy drugiej ligi postanowili w tym sezonie systematycznie dzielić się punktami. Póki co prym w tej statystyce wiedzie Olimpia Elbląg. Czas zmienić tor i wjechać na ścieżkę zwycięstw. W ostatnich kolejach przykład daje Olimpia Zambrów, która jeszcze po 10 meczach plasowała się na przedostatnim miejscu w tabeli. Jednak w ostatnich czterech spotkaniach wygrała trzy (jeden zremisowała) i obecnie zajmuje miejsce szóste! Seria zwycięstw, przy tak często remisujących konkurentach, oznacza bardzo szybki awans.
Olimpię Elbląg wciąż czeka zwycięstwo na wyjeździe. Być może uda się wygrać w najbliższej kolejce z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Czas na oszukanie II ligi, wykruszenie się z panujących standardów. Oczywiście w pozostałych meczach remisy będą satysfakcjonujące.