Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

21 październik

Złe informacje przed Rozwojem - Burkhardt kontuzjowany

Złe informacje przed Rozwojem - Burkhardt kontuzjowany

Już w najbliższą sobotę Olimpia Elbląg rozegra ósme spotkanie na własnym stadionie. Tym razem należy oczekiwać od elbląskiej drużyny zwycięstwa.

Do Elbląga przejedzie obecnie ostatnia drużyna II ligi, czyli Rozwój Katowice. Drużyna ze Śląska jest spadkowiczem I ligi. Wydaje się zatem, że przed Olimpią łatwe zadanie, ale w ostatnim czasie Rozwój jakby złapał „wiatr w żagle”. – Z każdym meczem rozkręcamy się. Wierzę, że zima jeszcze może być spokojny – powiedział dla strony rozwoj.info.pl lewy obrońca drużyny z Katowic Bartosz Sobotka. Taki optymizm wstąpił w szeregi Rozwoju po ostatnim zremisowanym meczu z Polonią Warszawa.

Długa przerwa przed Burkhardtem
Pech nie opuszcza pomocnika żółto-biało-niebieskich. Filip Burkhardt ponownie kontuzjowany. W tym roku to już druga poważna kontuzja środkowego pomocnika. Jeszcze w barwach GKS Katowice, dokładnie w dniu 29. urodzin Burkhardt zerwał więzadło w kolanie, co oznaczało długi rozbrat z piłką. Do gry wrócił dopiero w barwach Olimpii, w której zdążył rozegrać jedynie 69 minut ligowych. Niestety Filip ponownie doznał urazu. Tym razem zerwane ścięgno Achillesa. Burkhardta w tym roku nie zobaczymy. Filip jest już w klinice REHA w Poznaniu, w której dojdzie do interwencji chirurgicznej. Mamy nadzieję, że Filip wykorzystał limit pecha i do gry wróci jeszcze silniejszy.

Wenger jeszcze oszczędzany
Oprócz wspomnianego „Burego” i kontuzjowanego od dłuższego czasu Niburskiego w jutrzejszym meczu nie obejrzymy Kamila Wengera. Środkowy obrońca Olimpii co prawda wznowił treningi, ale wciąż nie na pełnym obciążeniu. W tygodniu trenował również indywidualnie na siłowni. Trener Boros uznał, że występ Wengera z Rozwojem mógłby pogorszyć stan jego dwugłowego mięśnia lewej nogi. – Nie ma co ryzykować, czas przyda się na dojście do optymalnej dyspozycji. Powinienem być gotowy na następny mecz – stwierdził Kamil.

Pierwsze starcie
Sobotni pojedynek Olimpii z Rozwojem Katowice będzie pierwszą konfrontacją obu drużyn. Obecna sytuacja w tabeli wskazuje, że faworytem spotkania jest elbląska drużyna. Mecz Olimpii Elbląg z Rozwojem Katowice o godzinie 15:00.