Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 październik

Po pierwsze zwycięstwo na wyjeździe (video)

Po pierwsze zwycięstwo na wyjeździe (video)

W dotychczasowych pięciu meczach wyjazdowych Olimpia jeszcze nie wygrała. Póki co cztery remisy i jedna przegrana. Czy po stu dwudziestu sześciu dniach w Niepołomicach przyjdzie przełamanie?

To będzie szósta próba elbląskiej drużyny na zdobycie kompletu punktów w meczu wyjazdowym. Każda nawet najgorsza passa w końcu się kończy. Obecna trwa od 11 czerwca, czyli od wygranego meczu w Lublinie.

Oczywiście w II lidze są inne drużyny, które nie wygrały jeszcze na wyjeździe. Polonia Warszawa poza swoim stadionem rozegrała dotychczas 4 mecze, w których dwa razy zremisowała i dwa razy przegrała. Olimpia Zambrów zaś zagrała 7 wyjazdowych spotkań przegrywając pięć i dwa remisując. Za to ROW Rybnik nie wygrał jeszcze u siebie.

Jeszcze jutro w piątek, Olimpię czeka ostatni rozruch na Agrykola 8 (zajęcie o godzinie 9:00), potem daleki wyjazd do województwa małopolskiego. – Wyjeżdżamy po godzinie 11:00. Za Łodzią zjemy obiad i wieczorem będziemy w Niepołomicach. – powiedział kierownik drużyny Dariusz Kaczmarczyk.

O przełamanie w Niepołomicach
Olimpia w Niepołomicach zagra po raz trzeci. W roku 2011 padał remis 1-1. W tamtym spotkaniu drugie 45 minut rozegrał Łukasz Pietroń – jedyny zawodnik z obecnej kadry grający 5 lat temu. W roku 2013 Olimpia przegrała 1-0 (w składzie Michał Ressel i Anton Kolosov). Statystki znowu są przeciwko Olimpii.

Sytuacja kadrowa
Wobec kontuzji Niburskiego i Wengera parę stoperów będą tworzyć najprawdopodobniej Kubowicz i Iwanowski, chyba że trener Boros postawi w środku obrony na Kubowicza i Maciążka, wtedy na bokach zagrają – podobnie jak w meczu z Radomiakiem – Bukacki i Lisiecki. Nie wiadomo, na który wariant zdecyduje się trener wobec absencji Kamila Wengera, który opowiedział o swojej kontuzji – Naderwałem mięsień dwugłowy lewego uda. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w następnym tygodniu wrócę do treningów. Na szczęście!

Pieceluk przed 50 występem
Król strzelców III ligi, obecnie wicelider klasyfikacji strzelców II ligi (6 bramek; liderem jest Łukasz Pietroń – 8 goli) w ostatnim czasie wrócił do pierwszego składu i odwdzięcza się zdobywanymi bramkami. Mecz w Niepołomicach będzie dla Piceluka jubileuszowym, pięćdziesiątym występem w barwach Olimpii (nie liczymy meczów w Olimpii II). W dotychczasowych ustrzelił już 41 bramek!

Kibice z Elbląga licząc na powtórkę z roku 2010 kiedy Olimpia rozgromiła Puszczę na własnym stadionie aż 5-1. Tak wysokie zwycięstwo będzie ciężkie do powtórzenia, ale nawet najskromniejsze jest bardzo wyczekiwane. Czas na zwycięstwo poza Elblągiem.

Puszcza Niepołomice – Olimpia Elbląg w sobotę 15 października 15:00.