Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 wrzesień

Cel jest jasny: awans!

Cel jest jasny: awans!

Olimpia II Elbląg już w najbliższą środę zagra kolejny mecz w Wojewódzkim Pucharze Polski. Przeciwnikiem będzie Polonia Pasłęk na co dzień występująca w Lidze Okręgowej.

Czeka nas mecz 1/16 WPP. Trudno oczekiwać innego rezultatu niż pewne zwycięstwo Olimpii II, czyli drużyny złożonej z zawodników występujących w drugiej lidze. Będzie to raczej forma treningu, test-meczu, okazja do gry dla rzadziej występujących w rozgrywkach ligowych. 

Udało nam się dowiedzieć, że w jutrzejszym spotkaniu nie zagra z powodu kontuzji Adam Wolak.
Z drugoligowego składu do Olimpii II nie zostali zgłoszeni: Michał Bartkowski, Rafał Maciążek, Krzysztof Niburski i Bartosz Danowski. Na jutrzejszy mecz trener Adam Boros będzie miał do dyspozycji szesnastu zawodników. Bez względu w jakim składzie wystąpi Olimpii II ciężko sobie wyobrazić inny wynik niż przekonujące zwycięstwo. Do Elbląga przyjedzie drużyna targana własnymi problemami.
Polonia Pasłęk jest spadkowiczem IV ligi. W obecnym sezonie Klasy Okręgowej gr. II po dziesięciu kolejkach zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Jednak analizując punktową sytuację w tabeli widzimy, że strata do siódmego miejsca to zaledwie 3 pkt.
W przeszłości Olimpia Elbląg spotykała się dziesięciokrotnie z Polonią Pasłęk. Wygrała 6 meczów, 3 razy padł remis, 1 mecz wygrała Polonia. W sezonie 2011/2012 w II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski doszło do spotkania Old Boy Olimpii Elbląg z Polonią Pasłęk. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii 4:1.
Przed jutrzejszym meczem, bramkarz Polonii Pasłęk Karol Gołębiewski podkreśla, że czeka go „trening bramkarski”. Ciężko oczekiwać innego przebiegu meczu niż zmasowane ataki Olimpii II. Gołębiewski, grający trener Marcin Andrusewicz i Radosław Kurgan to zawodnicy z największym doświadczeniem i z najdłuższym stażem w Polonii Pasłęk. W jutrzejszym meczu powinniśmy wszystkich zobaczyć od pierwszej minuty.
Zwycięzca meczu Olimpia II – Polonia Pasłęk w następnej rundzie WPP zmierzy się ze zwycięzcą pary Olimpia III Elbląg – Concordia Elbląg, którzy zmierzą się 4 października o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Moniuszki.
Olimpia Elbląg serdecznie zaprasza na oba spotkania i przy okazji przypomina, że na stadionach będzie można oddać głos w ramach budżetu obywatelskiego. Olimpia zachęca do głosowania na punkt 22: „Poprawa komfortu i bezpieczeństwa na stadionie przy ul. Agrykola poprzez montaż bramek obrotowych (tzw. kołowrotków) do zwiększenia przepustowości i poprawy bezpieczeństwa oraz zakup telebimu”.
Mecz Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk w środę 28 września o godzinie 15:30 na Agrykola 8.