Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

Aktualności

Transfery lato 2017

24 lipiec

Sześciu zawodników (nie licząc juniorów) wzmocniło kadrę ZKS Olimpia Elbląg w przerwie między sezonami.

4 czytaj więcej
Wygrana w ostatnim sparingu (video)

22 lipiec

W ostatnim meczu sparingowym przed nowym sezonem II ligi Olimpia Elbląg pokonała Bałtyk Gdynia 2:1. Bramki dla zespołu Adama Borosa strzelili Damian Szuprytowski i Jakub Bojas, jednak do gry żółto-biało-niebieskich można mieć jeszcze kilka zastrzeżeń.

Ostatni sparing przed ligą

21 lipiec

W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na Stadionie przy Moniuszki, Olimpia Elbląg zmierzy się z 3 ligowym Bałtykiem Gdynia. Będzie to próba generalna przed pierwszym meczem o punkty.

Przebudowa budynku klubowego

20 lipiec

Przebudowa budynku klubowego przy Agrykola 8 trwa w najlepesze. Oddanie inwestycji planowane jest na późną jesień tego roku.

Sesja foto

19 lipiec

Sesja foto

We wtorek 18 lipca odbyła się sesja fotograficzna ZKS Olimpia Elbląg - drużyny, która 30 lipca zacznie zmagania w rozgrywkach 2 ligi sezonu 2017/2018.

Kolejny zawodnika w Olimpii Elbląg

19 lipiec

Filip Kop-Ostrowski rocznik 1998 został pozyskany przez drugoligową Olimpię Elbląg. Kop- Ostrowski gra na pozycji obrońcy, w minionych sezonach reprezentował barwy m.in. Salosu Szczecin i Pogoni Szczecin.

Kibice kupują karnety

19 lipiec

Od dwóch dni Olimpia Elbląg sprzedaje karnety na mecze żółto-biało-niebieskiech w 2 lidze. W tej chwili sprzedanych jest już ponad 70 karnetów!

Porażka w Pucharze Polski

17 lipiec

Ruch Zdzieszowice okazał się lepszy od ZKS Olimpia Elbląg w rundzie wstępnej Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry i w dogrywce było 3:3, w karnych przegrywamy 3:1.

Młody obrońca w Olimpii Elbląg

14 lipiec

Szymon Klepacki rocznik 1998 został pozyskany przez występującą w 2 lidze, Olimpię Elbląg. Klepacki to obrońca, który w minionych sezonach występował m.in. w Koronie II Kielce.

Nowy napastnik w Olimpii

14 lipiec

21-letni zawodnik Lecha Poznań – Piotr Kurbiel dołączył do żółto-biało-niebieskich. Kurbiel poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do 1 ligowej Pogoni Siedlce, dla której rozegrał 20 meczów. Od piątku 14 lipca jest graczem ZKS Olimpia Elbląg.

Rusza sprzedaż karnetów

14 lipiec

Już od poniedziałku 17 lipca rusza sprzedaż biletów i karnetów na mecze ZKS Olimpia Elbląg na rundę jesienną sezonu 2017/2018 2 ligi.

Czas na Puchar Polski

13 lipiec

Już w sobotę 15 lipca ZKS Olimpia Elbląg rozpocznie zmagania w rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski. Rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Ruch Zdzieszowice.

Olimpia gotowa na puchar

12 lipiec

3:1 to rezultat ostatniego spotkania sparingowego elbląskiej Olimpii z beniaminkiem III ligi Wierzycą Pelplin. W pierwszej połowie trener Adam Boros sprawdził swoją drużynę pod kątem sobotniego meczu pucharowego i na przerwę żółto - biało - niebiescy schodzili z wynikiem 3:0. Po przerwie grała olimpijska młodzież i goście strzelili honorowego gola.

Prezes Olimpii, prezesem Stowarzyszenia DLP

11 lipiec

Prezes ZKS Olimpia Elbląg Paweł Guminiak został prezesem Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej. W miniony piątek (7 lipca) w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich klubów z władzami PZPN.

Sparing nr 3

11 lipiec

12.07. godz. 18:00 stadion przy ulicy Moniuszki, ZKS Olimpia Elbląg podejmuje w meczu kontrolnym KS Wierzyca Pelplin. Na stadion można będzie wejść od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka i od Hotelu "Młyn".

Sparing numer 2

9 lipiec

Olimpia Elbląg przegrała z pierwszoligową Drutex-Bytovią Bytów. Wynik 2:1. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

Mateusz Szmydt – poznaj nowego zawodnik Olimpii (wywiad)

6 lipiec

Kto jest największymi fanami Mateusza, co czuje po przejściu do Olimpii. Jak to się stało, że Concordia wygrała z żółto-biało-niebieskim i o najładniejsze bramce strzelonej… Concordii. Między innym o tym rozmawialiśmy z nowym zawodnikiem Olimpii Elbląg – Mateuszem Szmydtem.

Pierwszy sparing na remis

6 lipiec

Olimpia Grudziądz - szósty zespół I ligi był pierwszym rywalem Olimpii Elbląg w sparingach. Piąty zespół ostatniego sezonu II ligi zremisował w Grudziądzu 1:1, a bramkę z rzutu karnego zdobył Damian Szuprytowski.

Sparingpartnerzy Olimpii Elbląg

3 lipiec

Przed meczem pucharowym z Ruchem Zdzieszowice, ZKS Olimpia Elbląg rozegra trzy mecze kontrolne. Przeciwnikami żółto – biało – niebieskich będą: imienniczka z Grudziądza, Bytovia Bytów – grające na co dzień zespoły na zapleczu Ekstraklasy i KS Wierzyca Peplin.

Nowi piłkarze przy Agrykola 8

3 lipiec

W sezonie 207/2018 w 2 ligowej ZKS Olimpia Elbląg występować będą Michał Kiełtyka i Mateusz Szmydt. Zawodnicy podpisali dwuletnie kontrakty z żółto-biało-niebieskimi.