Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

Aktualności

Do zwycięstwa Olimpii zabrakło 2 minut (video)

23 kwiecień

W ostatnich minutach meczu w Rybniku, Olimpia Elbląg dała sobie wyrwać zwycięstwo z tamtejszym ROW-em 1964 i zremisowała 1:1. Bramkę dla żółto-biało-niebieskich strzelił Jakub Bojas.

4 czytaj więcej
Na Skrzydlatej rządził wiatr

23 kwiecień

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz żeńskiej drużyny Olimpii Elbląg z GKS-em Wikielec. Olimpijki miały dwie dogodne sytuacje strzeleckie w pierwszym kwadransie gry. Mogą jednak mówić o dużym szczęściu, ponieważ tylko ono uratowało je przed stratą bramki w ostatnich sekundach spotkania.

Podtrzymać passę: Olimpia vs. ROW

20 kwiecień

Ostatni mecz Olimpii był prawdziwym kinem akcji z ciągle zmieniającym się scenariuszem. Główną rolę odegrał w końcówce Jakub Bojas popisując się rajdem zakończonym bramką. Ostatecznie święta były żółto-biało-niebieskie, a elbląscy kibice liczą na podtrzymanie dobrej passy i zwycięstwo w najbliższym meczu.

Klasa piłkarska w IV LO

19 kwiecień

Klasa piłkarska w IV LO w Elablągu pod patronatem WMZPN i ZKS OLIMPII ELBLĄG

Wesołego Alleluja!

15 kwiecień

Zdrowych, radosnych świąt Wielkiej Nocy życzy ZKS Olimpia Elbląg!

Szalony mecz przy A8

15 kwiecień

Dawno kibice Olimpii nie oglądali tylu bramek na stadionie przy ul. Agrykola. Po emocjonującym spotkanie Olimpia Elbląg wygrała z Legionovią 4:3. Zwycięstwo żółot-biało-niebiescy zapewnili sobie w 90. minucie.

Magazyn skrótów 25 kolejki

14 kwiecień

W minionej kolejce Olimpia Elbląg zwyciężyła na wyjeździe Gryf Wejherowo 4:1. A jak grali inni?

Mecz sąsiadów w tabeli

14 kwiecień

Po drugiej z rzędu wygranej Olimpii na wyjeździe apetyty w Elblągu są bardzo rozbudzone. Żółto-biało-niebiescy potwierdzili dobrą dyspozycję, ale w najbliższym meczu o punkty będzie niezwykle ciężko. Zagramy z sąsiadem w tabeli.

Olimpia - Legionovia

13 kwiecień

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na stadionie przy Agrykola, Olimpia Elblłąg zmierzy się z Legionovią Legionowo. Po zwycięstwie w Wejherowie, kibice liczą na kolejny dobry występ żółto-biało-niebieskich.

Olimpia Elbląg Oficjalnie Klubem Partnerskim Legii Warszawa

13 kwiecień

Olimpia Elbląg otwiera nowy rozdział swojej współpracy z Legia Warszawa przystępując do projektu ,,Klubów Partnerskich Legii Warszawa''.

Kondolencje

12 kwiecień

Kondolencje

Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane. A kiedy pojawia się kradnąc ukochaną osobę, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni. ZKS Olimpia Elbląg składa wyrazy najgłębszego współczucia i zrozumienia z powodu śmierci mamy dla Radosława Stępnia.

Sensacja! Polacy w barażach ME w futsalu

11 kwiecień

Marcin Mikołajewicz bohaterem reprezentacji Polski. Kapitan naszej drużyny strzelił bramkę Hiszpanom i zapewnił Biało-Czerwonym awans do baraży eliminacji Mistrzostw Europy.  Kluczem do "zwycięskiego remisu" okazał się wysoki pressing i niemal bezbłędna gra w defensywie.

Cztery bramki Olimpii w Wejherowie

9 kwiecień

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Olimpii Elbląg. W Wejherowie olimpijczycy wysoko pokonali tamtejszy Gryf 4:1. Bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelali Dawid Kubowicz, Jakub Bojas, Radosław Stępień i Łukasz Pietroń. Gospodarze w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. To drugie z rzędu zwycięstwo Olimpii na wyjeździe.

Polska przegrywa z Serbią w eliminacjach Mistrzostw Europy

9 kwiecień

W swoim pierwszym meczu na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w futsalu reprezentacja Polski przegrała z Serbią 0:4. Wynik spotkania nie odzwierciedla w pełni tego, co działo się na boisku. Serbów przed stratą gola obronił będący w fenomenalnej dyspozycji bramkarz Miodrag Aksentijević. Ta porażka poważnie komplikuje drogę biało-czerwonych na słoweński turniej.

Emocje zakończone zwycięstwem Biało- Czerwonych

9 kwiecień

W meczu pełnym emocji, fauli i żółtych kartek reprezentacja Polski wygrała z Mołdawią 4:2, odnotowując pierwsze zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym UEFA Futsal Euro w Elblągu. Bramki dla Biało-czerwonych strzelali Marcin Mikołajewicz, Mikołaj Zastawnik, Maciej Mizgajski i Michał Kubik. We wtorek Polacy podejmować będą Hiszpanów - aktualnych mistrzów Starego Kontynentu.

Dwa oblicza Olimpii

2 kwiecień

Nieciekawa gra w pierwszej połowie meczu z GKS Bełchatów zaowocowała tym, że nasi piłkarze na przerwę schodzili przegrywając 0:2. W drugiej części spotkania mogliśmy oglądać sunące niemal bez przerwy ataki żółto-biało-niebieskich. Wystarczyło to jednak do strzelenia tylko jednej bramki (Łukasz Pietroń z karnego) i Olimpia przegrała drugi mecz ligowy w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że w kilku sytuacjach tylko szczęściu piłkarze gości zawdzięczają, że nie stracili bramki. Do gry po kontuzji wrócił Paweł Piceluk.

Celujący przed turniejem w Elblagu

31 marzec

W dniu wczorajszym Reprezentacja Polski w futsalu rozegrała ostatni mecz kontrolny przed turniejem eliminacyjnym w Elblągu. Ostatni sprawdzian nasza reprezentacja zdała na szóstkę.

Potwierdzić dobrą formę

30 marzec

Po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie nastroje w Olimpii są bardzo optymistyczne. Komplet punktów w meczu z Wartą Poznań dał Olimpii komfort, co uwidoczniło się w tabeli. Olimpia plasuje się w górnej części. W sobotę okazja do potwierdzenia formy.

Akredytacje na Turniej Eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018

29 marzec

Rusza proces akredytacyjny na Turniej Eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018, rozgrywany w Elblągu w dniach 8-11 kwietnia 2017 r.

Szeroka kadra

29 marzec

Kontuzje i kartki – zmora każdego trenera. Wypadają ze składu zawodnicy, którzy do tej pory grali w podstawowej jedenastce i trzeba ich zastąpić. Szeroka i wyrównana kadra pozwala uporać się z tym problemem.